olmazsa olmaz 9 dis giyim kapak

Havalar o malum havalar:) Yani soğuyorlar, ama öyle hop diye de değil, şaşırtaraktan. Bize bir güzel  sabah öyle öğlen şöyle diye ters köşe yaptıraraktan. Ben de bu bahar havasını her bahar beni hatırlayacağınız bir yazı ile taçlandırayım dedim: “Her Gardrop İçin Olmazsa Olmaz Dış Giyim Parçaları”. Liste hemen aşağıda; eksikler yavaş yavaş tamamlansın, sonra uzuuun yıllar düşünmenize bile gerek kalmasın. 

1) Klasik Trençkot: Zamansız, sofistike, çabasız…Taş renkli ikonik trençkot kuşkusuz her gardrobun olmazsa olmazı, çabasız şıklığın garantörü, hemen her stilin kusursuz yakışanı. Kesimi, dikişi ve kalıbı ile mükemmel bir klasik trençkot her görünümü bir kaç kademe yükseltiyor. Bir iki sezondur bize göz kırpan ve bu sezon iyiden iyiye kendini hissettiren rugan, metalik, şeffaf ya da şanşanlı trençler ise gardrobunuzda sonsuza dek kalmayabilir ama bu sezon hitlerinden olacağı çok açık.

2) Deri Ceket: Siyahı ikonikleşmiş olsa da yine taba, siyah, kahve ya da bordo seçeneklerde bir “biker”  deri ceket bu listenin olmazsa olmazlarından. Burada yek sorun o üzerinize cuk oturan doğru deri ceketi bulmakta, ama bulduğunuzda onsuz olamayacağını anlayacaksınız. Farkettiyseniz 3 numaraya geldik ama hala her bahsettiğimiz parça bir jean pantolon üzerine de, şık bir takım üzerine de, bir gece elbisesi üzerine de koysan olacak parçalar.

olmazsa olmaz 9 dis giyim

3) Denim (Kot) Ceket: Hangimizin en sevdiği havalar elbiselerimizin üzerine aldığımız kot ceketle çıkıverdiğimiz havalar değil ki:) Kot ceket de bu listenin esaslı parçalarından ve kesinlikle olmazsa olmazlarından, “cool”un gereklerinden.

4) Bomber Ceket/Mont: İster en klasik olanından ister kadifesi, çiçeklisi, ipeklisi gibi daha trendy versiyonlarından olsun yine her giyim parçası ile mükemmel uyan, sporu şıklıkla buluşturmanın, üzerinizde minimal bir şey varsa ona biraz bir şeyler eklemenin, şık bir şeyler varsa ona biraz ayakları yere basan tadı katmanın en kolay yolu bir bomberla kombinlemek olacaktır.

5) Pufidik Mont: Artık uzay teknolojisi ile fındık büyüklüğünde torbacıklara dahi sığdırılan pufidik montların ne derece gerekli olduğunu üzerinde yapılan bu çalışmalardan bile anlamak mümkün:) Ayazların, deli soğukların, karın kışın vazgeçilmezi bu mont ve kabanlar son dönemlerde havalı materyallerle daha “glam” versiyonlarda bile karşımıza çıkıyor, siz de parlak kırmızı/mavi ya da beyaz gibi dikkat çekici bir renkte ya da tamamen metalik disco etkisinde bir pufidik mont seçebilir ve spor havı bu şekilde biraz daha “stylish” hale getirebilirsiniz.

6) Kapitone/Pufidik Yelek: Özellikle bahar aylarının, hani tam da geçişteki o gardrop önünde ne giyilir ki bu havada sorusunun sorulup gardroptan geri cevap alamadığımız günlerin kurtarıcısı, haftasonları sıcaksa çimlere serilecek kadar lay loy, serinse üzerine geçircek kadar elzem kapitone yelekler de bu listenin olmazsa olmazı. Üstelik layering sağolsun çok sevdiğiniz blazerlarınızın içine de giyerek sizi Highlander yapması kaçınılmaz.

7) Süet Mont: En çok da 70lerden bu yana gardrobunda olanları daima mutlu eden bu son derece önemli parçanın stilinize katacağı artı puanlar saymakla bitmez. Karamel ya da taba tonda olanını tercih edin, sonra ister jeanlerinizle ister çiçekli elbiselerinizle ister trikolarınızla ister simsiyah pantolon kazak minimalist çizginizle bir araya getirin, hepsini de yükseltecektir.

8) Gri ya da Devetüyü Palto: Aslına bakarsanız renk konusu çok da değişken ama modeli ile size ve stilinize uygun kaliteli bir yün/kaşe palto da gardropta mutlaka olması gereken dış giyim parçalarından biri. Bir araya geldiği hemen her renk ile uyum sağlarken paltonun modelini de iyi gösteren devetüyü ve gri renkler “uzun vade”li bir ilişki düşünüyorsanız size artı yıllar kazandıracaktır.

9) Outdoor Parka: Ben ki “benim gibi kokoş kadının ne işi olur onca cepli, haşır huşur, kaba saba parkayla ne işi olur” diyip ona muhtaç olmuşum, demek ki her gardrobun bu parçaya ihtiyacı var:) Üstelik yalnızca outdoor amaçla değil, şehirde de en şık elbisenizin üzerine o vurdumduymaz, salaş, don’care havasını eklemek istediğinizde eliniz ona gidecek.

+1 ) Yağmurluk: Hani olmazsa olmaz diyemedim elimiz kolumuz şemsiye tutuyor ama şöyle tatlı sarısından/kırmızısından içi çizgili bir yağmurluk da araya katılsa güzel olur bence."Sayılarla Stil: Her Gardropta Olması Gereken 9 Dış Giyim Parçası" postu İçin hiç yorum yapılmamış..

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu