schmidts organik deodorant

Bu hafta blogda size güzel bir öneri postu ile merhaba demek istedim. Sadece güzel değil aynı zamanda sağlıklı da! Bu postu yazmak için aslında geç bile kaldım, çünkü bu ürünü kullanmaya ben aslında emzirme dönemimde başlamıştım. Çok dürüst olayım Ali Efe konusunda organikti, katkısızdı konularında ne kadar hassas ve titizsem iş kendime gelince bir o kadar vurdumduymazım, neden bilmem:) Ama işte emzirme döneminde o beni sürekli basan süt ateşi, mevsimlerden ultra yaz olması filan derken deodorantlara teslim olamayacağım noktadaydım. Tek zararı içeriğindeki alimünyumun göznekleri tıkaması değildi, gözüme ara ara çarpan pek çok kaynakta göğüs kanseri teşhisi konmuş pek çok hastanın göğüs dokusu üzerinde de alimünyum yoğunluğuna rastlanıyordu. O zaman ürün araştırırken ancak yurtdışında bulabileceğim ürünlere denk geldim, ve o da bir heves sipariş ettiğim dışında maalesef süreklilik gösterememişti.

Sonra geçen sene özellikle kozmetik konusundaki tecrübeleri sebebiyle tavsiyelerine gözüm kapalı güvendiğim arkadaşım Çağla’nın önerisiyle deodorantları kullanmayı bırakıp daha sağlıklı ve yüzde yüz doğal Schmidt’s deodoranta geçtim, artık Türkiye’de de vardı ve çok kolay bulunabiliyordu hatta linki şuraya koyayım hemen, instagram hesabımda ve storylerimde pek çok kez de önerdim.

schmidts organik deo roll on

Deodorantlar hakkındaki acı gerçekleri çoğumuz zaten biliyoruz, meme kanseri vakalarındaki artış, alerjiler, hassasiyetler malum; ama belki hem alışkanlıkları bırakmak zor olduğundan hem gerçekten işe yarayan doğal bir deodorant bulmak zor olduğundan bir adım atamıyorsanız belki size “hadi” dedirtebilirim bu konuda diye düşünüp yazmaya karar verdim.  Koltukaltı detoksu iddiasıyla neredeyse oturup yeseniz yenecek kadar doğal bir ürün Schmidt’s çünkü çıkış hikayesi bir anne adayının mutfağında başlıyor"Organik Deodorant: Sağlıklı ve Evet Etkili" postu İçin 3 yorum yapılmış.

 1. Semiha Konuralp diyor ki:

  İyi güzelde Burçin ablacığım 84₺ bir deodorant için çok fazla değil mi ? Alüminyumsuz deodorantlar da var sebamed gibi örneğin. Onlar daha doğru bir seçim olmaz mı ?

  • styleboom diyor ki:

   ithal ürün olduğu için malum sebeplerden mallesef öyle, sebamed benim çok sevdiğim bir marka kimi ürünlerini oğlanda da kullandım ama bundan çok memnun kaldım ben, açıkçası sebamedi hiç deneyimlemedim deodorantta:)

 2. FUNDA AKALIN diyor ki:

  biz de o zaman sana sebamedi tavsiye etmiş olalım. yıllardır kullanırım. bakterilerin aktivitesini durdurucu bi enzim içeriyor dolayısıyla biyolojik aktivite göstererek etki gösteriyor ve ekonomik. daha ne olsun.

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu