somon dna2

2015 yılı Kasım ayında canım doktorcum Op. Dr. Asu Deniz Burhanoğlu ile medikal estetik anlamında ilk deneyimim olan PRP işlemini yapmıştık, ve size de şu yazımda bundan bahsetmiştim. Aradan geçen zamanda beni hem instagram hem youtube videolarımdan takip edenler hazır bu kadar müthiş bir doktoru bir de bu denli şeffaf, net ve dürüst bulmuşken hem kendim hem sizlerin adına medikal estetikten plastik cerrahiye ne kadar soru varsa sorup cevaplarını aldığımı bilir. Hala görmemiş ya da izlememiş olanları kanalıma alalım.

Bizim PRP ile başlayan geçmişimize ise botoks, göz altı ışık dolgusu (bu videoda anlattım) ve Scarlet S (bu yazıda anlattım) gibi farklı ihtiyaçlarıma uygun farklı işlemler ile devam ettik. Bu işlemlerin hemen hepsini de ben hep mevsim geçişlerinde tercih ettim. Yani cildin tam da yenilenme ihtiyacında olduğu dönemlerde. Benim uygulamalarım hakkında kısa bir özet geçersem, botoksu ben çok ama çok sevdim, kırışığı geçtim de verdiği ışıltı ve aydınlanma hissi nefis, bunun yanında ben ne ifademde bir donukluk ya da abukluk, ne doğal dışılık, ne mimiklerimde bir saçmalık yaşamadım, genelde etkisini 5-6 ay hissediyorum, Ali Efe ile her tür mimiksel şebermeyi de “hıııı kızarım ama”cılığı da gayet yerine getirebiliyorum:) Göz altı ışık dolgusu mucize gibi bir şey, etkisini saniyesinde almak da belki böyle hissettiiyor bilmiyorum ama o gözlerdeki yorgunluğun, hangi kapatıcı sorunsalının, uykusuz gecelerin hepsinin ilacı. Henüz 1 yılımı doldurmadım ve az kaldı ama bence bendeki hala etkin. Scarlett S benim herhangi akne izi, skar problemim olmasa da özellikle yanak bölgesinde geniş gözenek yapımdan dolayı en sevdiğim işlemlerden biri oldu. Dediğim gibi hepsi hakkında daha uzun uzun anlatımlar videolarda.

Geçen hafta bu seneki PRP işlemim için doktorumdan randevu aldığımda bu defa kendisi bana Somon DNA ve vitamin kombinasyonunun daha uygun olacağını söyledi. Bende madem yeni bir şey deniyorum yeni bir yazı ister diye düşündüm:) Somon DNA denince genelde gençlik aşısı ya da somon dna aşısı gibi ifadeler çıkıyor nette, burada da tıpkı PRP gibi iğneli bir işlem var ama tabii “aşı” içok da uygun bir tanımlama değil:) Artık az çok kendim de işlemlere aşina olduğum için doktorumun tavsiyesi beni şaşırtmadı çünkü neredeyse bütün kış iyileşemediğimden kullanılan onca antibiyotik, son dönemdeki kilo kaybı, su içmeyi neredeyse tamamen unutuş ve yoğun tempo sebebiyle ben de kanıma yani PRP’ye değil de daha etkin bir işleme ihtiyacım olduğunu hissediyordum. Sanki yalnızca nem değil biraz da parlaklık.

Doktorcumla yaptığımız pek çok canlı yayında, instastoryde ya da videoda en çok gelen sorulardan biri “hangisi daha iyi?” tarzında oluyor, işte bu noktada benim yaşadığım tam da bu sorunun cevabı aslında:) Hangisinin daha iyi olduğu doktorunuzla -şu durumda eline iğne alan her estetisyenle değil- oturup konuşup sizin o dönemde ihtiyacınıza yönelik olan bir ya da bir çok metodun kombinasyonu aslında. Cevap illa ki içlerinden “bir”i değil, cevap kişiden kişiye değişiyor, cevap aynı kişide bile dönemden döneme değişiklik gösterebiliyor:) Tıpkı bende olduğu gibi.

Gelelim benim işleme. Dediğim gibi Somon DNA işlemi de cilt gençliği  yani daha sıkı daha parlak  ve daha derinlemesine nemlenmiş bir cilt için polinükleotidler (Somon DNA’sı) ve hyaluronik asidin cilde iğne ile enjektesiyle oluyor. Bana öncesinde yine Scarlet S seansı ve üzerine vitamin ile kombine edilmiş Somon DNA’sı uygulandı. Doktorcum bu defa 1 değil 2 belki 3 seans yapabileceğimizin sinyalini verdi:) Bugün kontrol için gidiyorum, takipte kalıp gelişmelerden haberdar olabilir, 14:30 itibari ile sorularınızı bana instagram üzerinden gönderebilirsiniz:)  Hatta size tavsiyem dünya tatlısı @drasuburhanoglu hesabını takibe alıp neredeyse her mesajı hiç üşenmeden özenle cevaplayan doktorcuma sormanız:)"Somon DNA Deneyimim | Op. Dr. Asu Deniz Burhanoğlu" postu İçin bir kişi yorum Yapmış.

  1. Akile sinem ünlü engin diyor ki:

    Ahh süper , tam ihtiyacım olan yazı güvenilir kaynaktan :) bu ışık dolgusu ya da somon hamilelikte de uygun muymus ??? siteye de baktım ama bulamadım bilgiii

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu