mimya populist bomontiada istanbulda nereye gidilir

 

“İnsan zamanı durdurmak istediği yere aittir” diyordu Amelie filminde. Ne kadar da doğru. Ait olma hissi, ya da iç güdüsü diyelim ne acayip, bazen seni mahkumiyete sürüklüyor, istemediğin bir kişiye, istemediğin bir hayata, istemediğin bir şehre. Bu ara zaman nasıl da hızla akıp gidiyor diyorum hep, 2016 ne zaman başladı ne zaman bitti ve yaşanan tüm korkunçlular, çocukluğumuzdan kalan son kahramanlar ne zaman yitip gitti anlamadım bile, demek ki bu yıl zamanı durdurmayı hiç istememişim, demek ki kendimi hiç ait hissetmemişim. Yok hissetmiyorum, ne bu zamana, ne bu şehre, ne bu yaşananlara, ne bu insanlığa ait de değilim, parçası da.  O yüzden yine zaman makinama atladım diyelim.

Demiştim ya Mimya  çekimlerini hep zamanda yolculuk yapar gibi yaptık. Mehtap Yılmaz bu paltoyu çizerken ne düşündü bilmem ama bu defasında ben süremediğim ruj yerine renk versin diye üzerimde kırmızı uzun bir palto, saçlarımda berem, yağmurlu bir güne, az önce Hemingway’in hızla bir şeyler içip çıktığı bir mekana, kulağıma çalınan Parizyen bir şarkıya, yaklaşan trenden inecek bir yolcuya aidim. 

mimya kırmızı palto 01 b mimya parizyen stili kırmızı palto 03

Bu sene paltolar bileklere kadar uzadı, özellikle kırmızı, gri ya da devetüyü rengi gardrobunuza katmalısınız. Belki ileride daha kısa kullanmak istediğinizde kısaltma imkanı d aolduğu için bence uzun paltolar uzun vadeli bir yatırım:) Paltonun linki burada.

mimya mehtap yılmaz kırmızı palto 02 mimya kırmızı palto 04

 

Fotoğraf: Melis Dirik

Mekan Populist Bomontiada

Palto ve Pantolon MIMYA Coat and Pants // Tshirt TRU Tee "Le Vent Nous Portera" postu İçin 6 yorum yapılmış.

 1. Serap diyor ki:

  Coook guzel.bes kurus fazla olsun kirmizi olsun sozunu dogrular bi kombin olmus:) sapkaya da bayildim onun markasi yok mu acaba.iyi calismalar

  • styleboom diyor ki:

   onu nerden aldım hiiç hatırlamıyorum:) öyle beremi unuttuğum bir an bershka mıydıı stradivarius muydu etiketini de kesmişim:)

 2. Füsun diyor ki:

  Palto ve beret çok güzel, saçlar çok güzel,yazı ise çok dokunaklı.Harika.Bonne Continuation.

 3. Kübra diyor ki:

  Yazını okurken arkamda iş arkadaşımın dikkatini çekti bir süre bekleyip aşağı in aşağı in dedi şaşırdım :) Bir aydır arkadaşımda aynı paltoyu giyiniyormuş senin üstünde görünce dikkatimi çekti sadece Boom :P Çok üzgünüm onun adına ama sen Boom’sun napim :)

  • styleboom diyor ki:

   :))) yaa çok güldüm çok tatlısın teşekkür ederim:)
   fotoğraf başka bir şey tabii nasıl önünden her gün geçtiğimiz yeri fotoğrafta görünce daha br beğeniyoruz onun gibi bir şey eminim arkadaşına da çok yakışıyordur:))

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu