mimya gece elbisesi mehtap yılmaz

“Sonbaharda bulutlar turunç renklidir. Sonbaharda yapraklar konuşur. Lodoslu İstanbul denizi ne baş döndürücü şeydir! Bir lodoslu günde vapura atlayıp her ipin, her madenin ıslık çaldığı bir vapurda Adalara gidip gelirim. Akşamüstü bazen Köprü´nün ortasında durup Sultan Selim´in arkasındaki bulutlarda kırmızı rengin oyunlarını seyrederken, bir sahra vahasında muazzam bir şehir, bir eski Bağdat, bulutlardaki deniz muharebesini seyrederdim. Tramvaylar o şehri taşır, vapurlar o bulutlar şehrinin muhariplerini götürür, biz, bu hakikî şehrin sakinleri, tiyatro seyircileri gibi sessiz, âdeta geçenler bile durmuş gibi olur, seyrederiz. “

Mehtap Yılmaz bu koleksiyonu yaratırken ilhamlarını nereden aldı bilmiyorum ama Mimya’dan bu ikinci seçimim bana Sait Faik’in bu yukarıdaki satırlarını hatırlattı. Melis, Berkay ve ben kendimize Gülhane Parkı’nı fon olarak seçtik, sessiz sedasız hatta başlarda fazlasıyla kimsesiz bir sabahta günaydınlaştık:)

mimya mehtap yılmaz gülhane parkı

Eminim Gülhane Parkı’na gitmeyeniniz yoktur, ama gittiyseniz ve atladıysanız hemen arkamda (daha doğrusu önümde:)) duran Ahmet Hamdi Tanpınar kütüphanesine vakit ayırın, ya alın kitabınızı okuyun ya notebookunuzu notlarınızı toplayıp çalışın, ışığın pek nefis şekilde içeri süzüldüğü camlarından dışarıyı seyredin derim.

mimya sonbahar kış 2017

Mimya’dan bu elbiseyi seçerken bir diğer rengi olan yağ yeşili alternatifi ile çok arada kalmıştım, ama şimdi iyi ki bu rengi seçtim dedim. Aşağıda elimde tuttuğum broşu ise olağanüstü soğuk bir günde Belgrad’da rastadığımız vintage pazarında bulup almıştım.

mimya belgrad vintage broşmimya 2mimyamimya kış için gece elbisesi modelleri

Elbise MİMYA Dress

Fotoğraf: Melis Dirik

Styling Asistanı: Berkay Göksu

Lokasyon: Gülhane Parkı

ahmet hmdi tanpınar kütüphanesi"Güz" postu İçin 6 yorum yapılmış.

 1. modamasallari diyor ki:

  ama o broş ♥♥

 2. Özgünkadın diyor ki:

  Süper bir kıyafet çanta ve bronş ayrı bi güzel …

 3. StylebyHeidi diyor ki:

  Yine çok şıksınız Boom

 4. Kadınsı diyor ki:

  Resmen masallardan fırlamış gibi muhteşem!

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu