mbfwi 5. gün forever new black swan 01

Ve MBFWI İlkbahar/Yaz 2017 sezonunun son gününe ulaştık, açıkçası yine çok keyifli ama bir o kadar da yorucu bir maratondu. Son günde de Forever New işbirliğim üzerine onların yeni koleksiyonundan seçtiğim cicilerle bir kombin oluşturdum. Benden kareler gelmeden önce yine son gün defile ve koleksiyonlarından izlenimlerime geçelim mi:)

mbfwi mert erkan

Son günün ilk defilesi Mert Erkan’a aitti ki kendisinin de resmi moda haftası kapsamında ilk defile deneyimi idi. Genç tasarımcının büyükanne ve büyükbabası ile yan yana oturduğum için defile boyunca ben de baya duygusal anlar yaşadım itiraf edeyim, o dede ne tatlı, ne candan ne özverili bir dedeymiş; onun heyecanından, gururundan, tutamadığı gözyaşlarından kıymetli ne olabilir. Gelelim koleksiyona, ilk defilenin vermiş olduğu kafa karışıklığı haliyle göze çarpıyordu; en büyük ve koleksiyonu en çok aşağı çeken başta fittingdi diyebilirim. Siyah, ekru ve gri skalasında oldukça monokrom diyebileceğimiz koleksiyonda kat oyunları, pencereler, büzgüler, asimetrik kesikler ve püsküller öyle fazlaca ve orantısızca kullanılmıştı ki gözü yoruyordu. Oysa Mert Erkan özellikle 2 looku üzerine oturttuğu daha rafine bir koleksiyon çıkarsa idi eminim çok daha güzel olacaktı. Üstteki fotoğraf belki beni daha iyi anlatır, ilk 2 look çok nefisken diğerinde epey bir kaos mevcut. Kol ve paçalarda kullandığı büzgü oyunu tasarımcının imzası haline dönüşebilir ve oldukça güzel işler çıkarabilir diye düşünüyorum, yalnızca biraz “durması” lazım.

meltem ozbek 01 meltem ozbek 02

Her daim favorim Meltem Özbek her koleksiyonunda kendini aşıp daha iyisini ve daha beklenmedik olanı yapıyor. Bu koleksiyonda da aynı şekilde oldu, yine seksi ama bu defa biraz daha romantik, arada bir afacan bir kadını izledik. Tasarımcının bu koleksiyonu üzerinde markalaşma sürecini de yöneten Room ekibinden Deniz Marşan’ın daha yoğun bir etkisi olduğunu da düşünüyorum. Uçuşan kumaşların zarif nakışlarla işlenerek derin dekolteler, pencereler ve şair kollarla buluşması; karikatür printlerin denim kumaşlara yerleşerek neşeli ve pop bir hale dönüşmesi, renkli kuştüylerinin daha basic parçalarla birleşmesi hepsi harikaydı. Beyaz, mavi, turuncu ve tatlı bir bal renginin bir aradalığı ile çok bahar bahar çok hafif bir koleksiyon olmuştu.

mbfwi murat aytulum

Son olarak Murat Aytulum ile moda haftasına veda edip, MBFWI yoğunluğu sebebiyle hasretinden prangalar eskittiğim minnoş oğluma doğru yola çıktım. Murat Aytulum deri ile yine harikalar yaratmış, incecik deriyi nakışlarla birleştirerek ultra feminen, modern ve kimi zaman rock chic görüntüler elde etmiş. Nakışlar kimi zaman üç boyutlu çalışılmıştı ki bu oldukça başarılı idi. Gucci etkisiyle hayatımıza iyiden iyiye yerleşen bu nakış ve işleme trendini son büyük moda haftalarında çokça görmedik ve ben önümüzdeki yaz iyiden iyiye azalacağına, en azından çiçek formundan tamemen çıkacağına inansam da İstanbul moda haftasında bu trendi gördüğüm koleksiyonların sezonu geldiğinde sıkıcı bulunacağını düşünüyorum.

Ve ben! Baştan ayağa siyaha ve dahası slim bir silüete bürüneceğimden bir balerin topuzu ve kırmızı ruj hayaliyle hazırlamıştım kombinimi. 4 gün bizi pek güzel yaşatan İstanbul havası son gün buz gibi olunca, kuzeyin kötü cadısına dönüşmemek için siyah yerine camel bir pelerin palto ile renk katmak istedim siyah kombinime.

mbfwi 5. gün forever new black swan 02 mbfwi 5. gün forever new cape palto

Fotoğraf: Esma Altay

Tüm parçalar FOREVER NEW Total look (paltonun linki burada )

Makyaj: ZORLU M.A.C 

Saç: AVEDA Elegance Bayram Bal-Bulvar216"MBFWI SS17 Son Günde Black Swan" postu İçin 2 yorum yapılmış.

  1. FundaG diyor ki:

    Merhaba. Pantolon çok güzel olmuş. Marka Forever New de modeli nedir?

    • styleboom diyor ki:

      teşekkürler:) modeli adını hiç anımsamıyorum ama süet görünümlü pantolon diye sanki online satışta da görmüştüm

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu