Izmit Dugun Fotografi

Bazen bazı insanlar hayatınıza pat diye, bir tesadüf sonucu ama tam zamanında girer. Siz ona tesadüf de diyebilirsiniz, onu kahraman da addedebilirsiniz, ne mutlu bana da olabilirsiniz. Ve bu bazı kişiler meslekleri gereği sadece size değil pek çok kişinin hayatına güzellikle dokunabilirler. İyi bir düğün fotoğrafçısı, yo yo düzeltiyorum iyi bir düğün hikayecisi bunlardan biridir. Son zamanlarda birlikte çalıştığım Cem Türkmen (her ne kadar bizimki düğün değil bambaşka konular olsa da) işte bu kişilerden biri. Hem işini yapışındaki mükemmellik ve titizlik, hem kendimizi mutlu hissettiğimiz işi yapma yolunda benzeşen hikayemiz, hem de bizi bir araya getiren tesadüfün sonucunda çıkan nefis işlerin sonunda bu post ile karşınızdayım. Madem Nisan ayını düğün dernek konularına adamaya and içtim o zaman işe bir düğünün gelin ve damattan sonraki en önemli aktörü yani o düğünü sonsuz ve ölümsüz kılan kişiden, o düğünün hikayesini fotoğraflayan kişiden başlayayım dedim. Ne zamandır yazacağım da Cem’in yurtdışında da düğün çekimleri yaptığından Roma’da son çektiği düğünden dönmesini bekledim:)

Ben düğünlerin hep “belgesel” tadında fotoğraflananlarını seviyorum, yani tabii o kadar süslenmişiz poz da verelim ama o pozlar çok “poz” olmasın, poz verme uğruna “an”lar kaçmasın istiyorum. O yüzden de hep düğün hikayesi fotoğrafçılığını öneriyorum. Bir zamanları mühendisi Cem 2005 yılında ayrılmamacasına geçtiği objektifinin ardından anları ve duyguları öyle güzel kompozisyonlarla vermiş ki sen sadece bir gelin damat değil aşkı da görüyorsun, ayrıca belki yıllarca evinin salonunu süsleyecek fotoğraflarda nefis bir bütünlük ve yoğunluk görüyorsun, annenin gözündeki hüzünlü ışığı, babanın yüzündeki tebessümü de yakalıyorsun.

Istanbul Dugun FotografiItalya Roma Dugun Fotografcisi

Fotoğrafçılıkta bir dolu ödülü kucaklamışken, uluslararası platformların üyesi olmuşken neden düğün fotoğrafçılığına bu kadar odaklandın diye sorduğumda bana heyecan dedi; bir güne sığan o dinamizm ve tatlı telaş, zaman baskısı altında estetik ve doğru kompozisyonun oluşturulması Cem Türkmen‘e heyecan  ve mutluluk veriyormuş, bitti gitti denen anları anıya dönüştürmek.

Istanbul Dugun Fotografi

Cem Türkmen çalışacağı her müstakbel çift ile buluşarak siz bu hikayenin baş kahramanlarısınız diyor ve onların isteklerini, zevklerini, hayat stillerini, güzelliklerini, duygularını ve mutluluklarını en iyi nasıl fotoğraflayabileceğini konuşup, fikir alışverişinde bulunuyor. Gelin ve damadın “Peki fotoğrafları nerede çekileceğiz?” problemini, sahip olduğu onlarca çekim mekanı seçeneği ile ortadan kaldırıp endişeden de kurtarıyor. Ödülleri, sergileri, yılların tecrübesi olsa da tabii düğün anlık ve pek çok karakteri olan bir iş o yüzden Cem Türkmen’in de sağlam bir ekibi var. Ama bence tüm bunlar kadar önemlisi: enerjisi! Pozitif, sakin, havayı koklayabiliyor.

Istanbul Dugun Fotografcisi

Sözün özü düğün dernek planlamasında olan müstakbel gelin adaylarına Cem’i bizzat da çalıştığım, pozitifizmine ve enerjisine de kefil olduğum için (çünkü bence bir düğün hikayecisi sadece iyi göz, tecrübe ve ekipmandan ibaret değil, gelinin ve o günün tüm iniş çıkışlarına da iyi gelebilecek eneriye sahip olmalı) şiddetle tavsiye ediyorum."Düğünün Gizli Kahramanı: Cem Türkmen" postu İçin bir kişi yorum Yapmış.

  1. kapyakala diyor ki:

    Harika fotoğraflar hepsi çok doğal. Anı yakalamak bu olsa gerek

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu