confident diş beyazlatma

Kocaman gülmek kime yakışmaz kii:) Hele bir de içinden taşan bir mutluluk, kocaman bir coşku ise sebebi oh ne ala! Kocaman kocaman gülmeye kimi zaman en büyük engel dişler oluyor. Dişler konusunda ben şanslı sayılırım, alt sıradaki iki asi dışında düzgünce sıralanmış bu arkadaşlarla 32 diş ortada gülmeye bayılırım, hatta sırf bu sebepten nice nice “ay hiç cool değilsin” yorumları almışlığım da vardır, olsun:) Bu postun konusu benim dişlerimle ilgili tedavime başlayıp diş beyazlatmayla sonlandırmamla ilgili. Diş beyazlatma konusu çokça sorulduğundan, siz de merak ediyorsanız kendi deneyimimi anlatayım.

Öncelikle ne demişler her çocuk bir diş, gerçekten de doğum sonrası ve özellikle uzun emzirme süreci benim dişlerimi en hassas noktasından diş etlerimden vurmuştu. Bu annemin de zamanında yaşadığı bir problem olduğu için ben doğum sonrasında hemen hop diye diş hekimine de gitmiştim, ama o dönem lohusa atarım da olduğundan köprüyü geçemem anne amaaan deyip kendi hekimim yerine yakında bir kliniğe gitmeyi tercih etmiştim. Hem oradaki özensizlik hem benim ihmalim birleşince sorun sinsice ilerlemiş. Sonuç: tilkinin dönüp dolaştığı yer misali kendimi eskiden beri hatta sülale boyu gittiğimiz diş kliniğinde – Confident’de doktorum Ahmet Kiğılı’nın önünde buldum. Güzel haber: hiç çürüğüm olmaması, içimdeki çocuğun işaretidir dediğim 2 süt dişimin bile hala gıcır vaziyette bulunması; kötü haber: diş etlerinde tehlike çanlarının ciddi boyutta çalıyor olması. Bunun için canımın hiç acımadığı, çok titizlikle yapıldığı halde yine de sarsıcı olan bir diş eti tedavisine başladık ve başarıyla bitirdik.

confident diş bleaching

Yukarıda işlemden hemen sonrası

İşte bu sık gidiş gelişlerde bekleme kısmında (bekleme odalarında muhabbet açmak adetimdir:)) gülüş estetiği ve diş beyazlatma için o kadar çok ağzı kulaklarında, keyfi tavan yapmış insanla karşılaştım ki ben de kendimi sürekli aynaya bakar buldum. Diş hekimim Ahmet beye sorucam ama bi yandan da esas konudan sapmanın ve yine “güzellik” peşine düşmenin verdiği mahcubiyet var, sabrettim sabrettim tamam tedavi bitti denince hemencik sordum. Dişlerimi beyazlatalım mı, gülüş estetiği ne, Hollywood smile neymiş? Ahmet Bey bana önce bir dur dedi, diş etlerim bir kendine gelsinmiş, sonra gittim, kontrol etti ve gülüş estetiğine ihtiyacım olmadığını (biliyordum zaten:p ) ama diş beyazlatmanın beni oldukça memnun edeceğini söyledi ve  işleme başladık. Çok hızlı ve kolay ama oldukça da titiz çalışma gerektiren bir işlem.

Diş nasıl beyazlıyor? 

Aslında süreci snapchatimde paylaşmıştım ve doktorum baya da güzel anlatmıştı, diş beyazlatma kozmetik bir işlem yani kalıcı değil, bir yerden sonra biraz  da sizin nasıl baktığınıza bağlı olarak diş yeniden doğal rengine dönüyor. Diş beyazlatma dişlere yapılsa da işin özünde illüzyon var, yani ışığı yansıtmakla ilgili. Teoride dişler bu yöntemle 2 ila 10 ton arası açılabiliyormuş. İşlemin başında önce bir “rengini öğrenme” kısmı var, benimki beyaz adamın diş rengi skalasındaki en iyi ikinci olan A2 çıktı, en beyazı A1 imiş bizde, benim için işlem sonucu hedefimiz dişleri A1 yapmak oldu. Tabii bu işlem öncesinde dişlerinizi iyice bir kontrol ediyorlar, sağlıklı ve uygun bulunan dişlere yapılıyor, diğerleri için farklı yöntemler gerekebilir.

confident ahmet kiğılı

Bir fotokimyasal işlem yaşayacağım için (yani işin içinde ışın var ve hatta işlem sırasında da ağzınızdan Jedi çıkıyor gibi oluyor:)) dişler harici yumuşak doku yani diş etlerinin ve  dudakların iyi korunması gerekiyor, bunun için bu kısımları koruyucu bir silikon ile kaplıyor hekim ve sonra beyazlatıcı jel dişlerinize yayılıp uygun ışıkla aktive ediliyor. 15-20 dakikalık bir işlem. Ve ta taa fonda Emel Sayın’dan Gülmek Sana Yakışıyor:) Şaka tabii doktorcumda bir playlist var müthiş, insan diş hekimine flash bellek ile gider mi, müzik başlayınca direk 80lere ışınlanmaca (hazır ışın da var neden olmasın:o )

İşlemin en güzel tarafı acayip derecede stabil olması, yani ööööyle uzanıyorsun başka da bişi yok, benim gibi hayatı hep koşturmakla geçen ve kafasında bi milyon iş olan biriyseniz yan gelip yatmanın tadını çıkarın derim. Bana işlem sırasında biraz sızı olabilir demişlerdi, bende hiç olmadı ama tabi burada bi not benim acı eşiğim çok yüksektir. Sonrasında ise dedikleri gibi dişlerde böyle hafif bir kamaşma oldu 1-2 saat.

İşte böyle, aklınızın bir köşesinde varsa hiç durmayın derim, ben çok memnun kaldım.

Not: Ev tipi olan hiç bana göre olmadığı ve biraz da sabırsız olduğum için onu hiç sormadım."Diş Beyazlatma Maceram" postu İçin 8 yorum yapılmış.

 1. Ceren diyor ki:

  Bugün yaptırdım tesadüf işte:) 32 sini söksek daha az acırdı muhtemelen gözümden yaş geldi:( sen şanslıymışsın boom! Ama sonuç herşeye değer❤️ Şahane olmuş, güle güle kullan:)

  • styleboom diyor ki:

   aaa oyyy gerçekten mii? benimki gerçekten hiç acımadı ısı hissi dışında:o geçmiş olsun:) güzel gülüşler

 2. emine diyor ki:

  Ne kadara yaptırdınız peki?

 3. mustafa diyor ki:

  merhaba yazınızı beğendim. bende aynı yönetimi uygulamak niyetindeyim. siz yaptırdıktan itibaren yaklaşık bir yıl geçmiş. acaba şu anki durumu nasıl. yani beyazlatma yönetimi kalıcı mı memnun musunuz? son durum hakkında bilgi verir misiniz ? teşekkürler..

  • styleboom diyor ki:

   merhaba hayır bu aten kalıcı bir yöntem değildi, hala memnunum ama o ilk aylardaki etki yok tabii.

 4. munewer diyor ki:

  bende doktorunuzun kullandigi urunun adini merak ediyorum. cunku illaki bu isinde çin versiyonu vardir.

  • styleboom diyor ki:

   mutlaka vardır fakat bu klinik fda onaylı kullanıyor, adını hiç bilmesem de siz bu konuya dikkat edin tabii mutlaka ben soruyorum hep.

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu