alt bomontiada rodney graham sergisi

Her ne kadar yeme/içme ya da müzikten sebep yolumu düşürüyor olsam da Bomontiada’da en az bunlar kadar doyurucu ve hatta çok daha fazla heyecan verici bir başka şeyle rastlaştım: Alt! İstanbul’un yeni sergi ve performans alanı  Alt’ı o kadar beğendim ki sonrasında googlelayınca bana kendini “disiplinler ötesi bir sanat mekanı” olarak tanıttı. Ama web sitesindeki o fazlaca ikircikli tabiri bir kenara bırakıp direk içine girmelisiniz diyeceğim. 26 Mart’a kadar iki geçici sergi yerini almış. Biri dünyaca ünlü Rodney Graham’ın Türkiye’deki ilk kişisel sergisi olma özeliğine sahip, ve sanatçının 4 eseri yer alıyor. Diğeri ise 3 Türk sanatçının “kapıdan giremezsen, pencereden gir” ismi altında toplanan çalışmaları.

alt bomontiada

Alt, tarihi bira fabrikasının adı üstünde “alt” katında yer alıyor, taştan duvarlar ve delhizler içerisinde bir zamanların malt deposunun yeni hali. Tabii sonrasında ya da öncesinde avluda rengarenk zaman geçirmek de şahane. Özberk’le önden mini bir çekim yaptık tabii ki:) Ve ben de tabii ki havanın gayet sıcak olduğu bir günde gardrobumdaki en sıcak kazağı seçerek yine iklim-giyim denkleminde sınıfta kaldım pup!

alt bomontiada avluSalonda yükselen duvar kesiti çok ama çok yakından görülmeyi hak ediyor.  Hasan Özgür Top’un “A Gift from the Middle East” isimli bu duvarında çiniyi anımsatan motiflere dibine girip baktığınızda aslında Suriye İç Savaşı’ndaki vahşet karelerini göreceksiniz:/ Hatta Top, bombardımanla yerle bir edilen Halep Camii’ni bu karolarla restore edilmesini önermiş.

a bomontiada bira fabrikası alt bomonti sergi

Rodney Graham ise zaten kaçmaz. “Polisin Yarıda Kestiği Düş” ve “City Self/Country Self” favorilerimdi. Videolar fotoğrafta pek iyi çıkmadı. Alt’dan çıkınca emin olun bol bol sorgulayacaksiniz, çünkü bol bol düşündüren ve şok eden işler var. İyi ki çekimi öncesinde yapmışız:p

Fotoğraf: Özberk Baz

Kazak STEFANEL Sweater // Pantolon ADİL IŞIK Pants // Kolye MAISHA PEOPLE Necklace

Lokasyon: Bomontiada"Alt Üst Olunacak Bir Sergi" postu İçin 2 yorum yapılmış.

  1. Ceyda diyor ki:

    Boomcum, çok tatlı çok şeker çok tarzsın! Ama şu hiç çıkarmadığın kırmızı ojelerin çoğu zaman kıyafetinle kel alaka :(
    Çıkar artık hadi, olmadı nude’a geç

    • styleboom diyor ki:

      fakat geçemiyorum çünkü oğlum bu renge takık. nude sürdüğüm zaman gelip kendi boyalarıyla boyuyor:) o kadar seviyor kii benim de çok hoşuma gidiyor. eskiden de kırmızı çok kullanırdım ama arada bordo çekimlerde ise her şeye uysun diye nude sürerdim. rengarenk zaten bana göre değil:)

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu