delimonti mekan önerisi

Bugün size son zamanlarda sık sık gittiğim yepyeni bir mekandan bahsedeceğim. Size derken anne olanınıza da, damak tadına düşkün olanınıza da, herkesin bilmediği, gitmediği, kendine göre bir köşe bulup şarabını içmek isteyeninize de, olmaz öyle biz her yere en az 8 kişi adım atarız diyeninize de göre bir yer: Delimonti.

Delimonti’yi The Core zamanında Bomontiada’ya gittiğimde görmüştüm ilk, o zaman açık değildi, hummalı bir çalışma vardı ama buranın “ne olacağına” dair bir konuşmaya da kulak misafiri olmuştum. Anadolu’nun dört bir köşesinden, bizzat küçük/butik üreticiden, kimi belki çoktan unutulmuş, kimi memleketlerimizde geçen yaz tatillerimizden kulaklarımızda adı/anısı kalmış lezzetlerin toplanacağı, ister market gibi alıp gidebileceğimiz, ister oturup direk oracıkta yiyebileceğimiz bir yer olacaktı. Doğal, butik, lezzetli, yerel kalkınmaya da katkısı olan; balı Karadeniz, zeytinyağı Ege, Antakya; pidesi Konya, sucuğu bez, tarhanası anneanne kokacaktı. Tam da Roma’daki şarküterilerde takılırken “e bizde niye yok diye hayıflanırken”  yaşasındı.

delimonti sapka

Ama açılmak bilmiyordu ki neyse bir gün kapıları açık buldum:) İşte ben haftada 2-3 Nişantaşındaysam eğer hiiç üşenmeden Bomontiada’ya yürüyüp buraya uğruyorum. Size de tavsiye ederim, sizin minnoşa şeker ya da çikolata yerine bi ocirik ya da pestil atın, kendinize şarap ve Konya küflü ısmarlayın, beye etli ekmek ya da bıçak arası. Toplanın kahvaltıya gidin, katmerle çay söyleyin. Dönerken de mesela bir şişeye kendinize özel zeytinyağınızı hazırlayın; ben Didim kazanından yaptım geçenlerde içine kekik de koydum azıcık, oh mis!

delimonti sarap kavi delimonti sarkuteri

Styleboom olarak bu ara size yedirmeye kararlıyım mıdır nedir:) Hadi o zaman doyduysak konumuza dönelim, peki o gün masaya oturup göbek yapmadan hemen önce ne giymişim?

delimonti bahçe

 

Sabahtan havayı çözmek mümkün olmayınca ayaklarımı kurban seçip, iç güdülerime güvenerek yeter bot bot diyerek pek özlediğim yüksek ökçe ayakkabılarımı giydim:) Haki ve kırmızı ikilisini çok sevdiğimden gerisi ayakkabıya göre şekillendi diyebilirim:)

delimonti sapka 2 delimonti prada ayakkabı

İşte bir postun daha sonu! Ben bu hafta arkadaşlarımla kısacık Budapeste’ye gidiyorum:) Varsa önerilerinizi bekliyorum!

Şapka H&M Hat; Kazak STEFANEL Sweater; Pantolon ZARA Pants; Çanta CHUCHU Bag; Parka STEFANEL Coat; Ayakkabı PRADA Pumps"Şehirde Dolu Dolu Anadolu: Delimonti" postu İçin bir kişi yorum Yapmış.

  1. meraklı kız diyor ki:

    bayıldım kombine ♥ gözlerinden kalp çıkan emoji yapmak isterdim ama pc klavyesi izin vermiyor :)

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu