orla kiely 01

Çok çok uzun yıllar önce, günlerden bir gün  Londra’da başı boş ve aheste geziniyorken ve yolumu Covent Garden’a düşürmüşken uzaktan bri vitrin bana göz kırptı; ah ama o ne davetkar, nasıl da tam benlik bir göz kırpmaydı! Kıyefetler, dekorasyon, yastıklar, çantalar ve daha da önemlisi desenler ve renkler! Anthropologie gibi içinde her şeyin en cicisini ama 60′larda donmuş kalmışca retrosunu; Jonathan Adler gibi renk ve desen cümbüşünü grafik desenlerin net çizgiler ve tekrarlarla yaratılmışlarını bir arada sunan, müthiş keyifli bir “yaşam stili”nin içine seni çeken Orla Kiely’nin vitriniydi bu ♥

Sanırım işin tek acı tarafı fiyat etiketleri idi:) O gün bugündür her koleksiyondan kendime parçalar, koltuğuma kırlentler, masama fincanlar seçtiğim bu markayı Obsessed köşeme yerleştirdim işte. 

orla kiely 05

51 yaşındaki Orla Kiely işe grafik desenlerle başlamış, önce Esprit’de sonra Club Monaco’da çalışmış; ve şimdi öğretim üyesi olduğu Royal College of Art’da moda konusunda mastera başlamış, işte o sırada ufak ufak kendi markasını yaratma girişimlerine de başlamış. Bu İrlandalı kadın Britanya kırlarının renklerini; İngiliz espri anlayışını, basit ama sevimli çizgileri ve retronun dayanılmaz cazibesini bir araya getirip harika koleksiyonlar çıkarıyor.

Images orla kiely 04

Orla Kiely henüz Türkiye’de olmasa da Orla Kiely tatlılığını en azından Clarks sayesinde ayaklarda yaşatabilirsiniz. Clarks için hazırladığı ayakkabı koleksiyonu tam bonibon ve Türkiye’deki mağazalarda da satışta!

Clarks Campaign Spring 2015"Obsessed: Orla Kiely" postu İçin 5 yorum yapılmış.

 1. Pisimel diyor ki:

  Meğer o harika desenlerin ismi buymuş sağol boom :)

 2. SevSev diyor ki:

  Merhaba sevgili boom,
  Kasım sonu iş seyahati için Londra’ya gidiyorum. Sen de bir mutlaka yapılacak için bir kaç tüyo istesem ;)

 3. Semiha diyor ki:

  Hangi mağazalarda vardırki, birkaç mağazaya sordum yoktu.

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu