şort kombin 03

“Ay ay dur Boomcum nereye böyle koşarak kaçıyorsun?!” diye sorarsanız “bencillikten kaçıyorum, anlayışsızlıktan kaçıyorum, 5-10 dakikaklık gösteriş şovlarının figüranı olmaktan kaçıyorum a dostlar” derdim ama maalesef tıpkı sizin gibi, ve sizin de tıpkı benim gibi bunlardan kaçabilmemiz ne mümkün. O yüzden bir ileri iki geri İstanbul yaşamında iyi ki #latergram ‘lar iyi ki anılar iyi ki bakınca gülümseten fotğraflar var. Mesela bu fotoğrafta ben aslında kaçmıyorum, kovalıyorum! Doğan güneşi, nehirdeki sazanı, sazlardaki rüzgarı, denize dökülen çayı, sabah çiğini, sessizliği, sessizliği bozan kahkahayı, balığa çıkan dedeyi, dağa çarpıp dönen sevincimi ku-cak-lı-yo-rum 

şort kombin 02

… “Oysa küçük kara balık hasta değildi, onun bambaşka bir derdi vardı. Bir sabah erkenden, daha gün doğmadan, küçük kara balık annesini uyandırdı: “Anneciğim, seninle konuşmalıyım” dedi. Annesi, uyku sersemliği içinde: “Acelen ne sevgili yavrum?” diye sordu, “önce sabah gezintimizi yapalım, sonra konuşuruz.”

“Olmaz anne, artık ben bu gezintilere çıkmak istemiyorum. Buralardan gideceğim.”

“Sabahın bu erken saatinde nereye gideceksin yavrum?”

“Bu derenin bittiği yeri merak ediyorum” diye karşılık verdi.

“Ah anne, bu soru beni aylardır düşündürüyor. Derenin nerede bittiğini öğrenmem gerek. Bugüne kadar bu soruya bir karşılık bulamadım. Geceleri gözüme uyku girmiyor. Sürekli bunu düşünüyorum. Kararımı verdim anne, gidip derenin nerede bittiğini öğreneceğim. Orada neler var, başka yerlerde neler var, görmek bilmek istiyorum.”

sort kombin 01 şort kombin 01

İşte derenin bittiği yer sevgili küçük kara balık:) Baya keyifli ve gerçekten de başka maceralara açılan bir yer! Haklıymışsın!

şort kombin 05

Şu an kafamın içi gibi darmadağın bu postu izninizle daha da alakasız bir yere sürüklemek isterim: kaneviçe! Ben çocukken çok kaneviçe işlerdim, annem kızkardeşimle beni (ki bugün kendisinin doğumgünü ) oyalamak için elimize kasnak, etamin, model ve renk renk kaneviçe ipliklerini koyardı. O zamanlar da ben şimdiki herhangi bir görev karşısında olduğu gibi “kusursuz olmadı, olmuyor” diye kendini paralayan arıza bir şahsiyet olduğumdan bu kaneviçe işi bana terapi değil zulüm oluyordu (buradan Kova burcu takım yıldızını selamlarım!) sonunda neredeyse gezegen büyüklüğündeki kasnakları bile olmuyor olmuyooor diye hayatımdan çıkardım, şimdi annemin sakladıklarına bakınca pekala da güzel olmuş diyorum hatta kolalasam kullanırım diyorum, ama kolalayıp bir köşeye koyarsam “ezelden beri sorunum kendimle”yi de kolalayıp sehpa üstüne ispat gibi koyacakmışım gibi hissediyorum:) Kızkardeşim ise sakin sakin kaneviçelerini yapıp, atarlarını giderlerini çiçek böcek diye işleyip neredeyse bir sandık çeyiz çıkardı.

şort kombin 04

İşte ben gezegen büyüklüğünde kasnağa gerilmiş koca kareli etaminlere işleyemedim diye söylenirken bakın dünya tatlısı bir anne-kız “Kareli Dükkan” diye bir girişim yapmışlar ve bu boynumdaki mini minnacık kolyeye müthiş figürler işlemişler. Instagramda @karelidukkan diye arayıp takibe almanızı ve kendinize küçük mutluluklar hediye etmenizi öneririm. Kendime de “Let Go” diye mapushane boncuk işi yaptırıp başucuma asmayı!

Fotoğraf: Özberk Baz

Şort GAP Shorts; Triko Bershka Sweater; Kolye KARELİ DÜKKAN Necklace; Gözlük ITALIA INDEPENDENT (Turkuaz Optik) Sunnies

Mekan: Dalaman Çayı-Hilton Dalaman"Nereye Kaçıyorsun Mu Neyi Kovalıyorsun Mu?" postu İçin 4 yorum yapılmış.

 1. CANAN diyor ki:

  Göllerin dingin ve sakin duruşu insan doğasına gerçekten iyi geliyor. Ve Kova burcuna gerçekten selamlarımı iletmek istiyorum tüm ömrümüzü mükemmeli kovalamak, muntazamı elde etmek uğruna harcatıyor bize. Yorucuyuz vesselam. Annem 58 yaşında bir iflah olmaz.Örgüsü bitmek üzereyken başladığı noktada bir ilmeğe takar ve hepsini sökerdi. Şimdi ben finansal rakamların içinde tek bir ters kayıt tüm dengemi bozuyor. Defalarca kayıt silip tekrar giriş yapabilirim. Göl gibi sakin ve biraz rahat olmak isterdim.

 2. ILGIN diyor ki:

  bershka ürünlerini alabileceğimiz bir online satış sitesi var mı?

 3. funda diyor ki:

  son zamanlarda derinleşen mükemmelliyetçilik anlayışımdan kurtulmak istiyordum ki bunun bir ”kova hastalığı” olduğunu öğrendim, pes ettim. mükemmel olmak dile ne güzel gelirken bununla yaşayana nasıl bir zulüm değil mi boomcum. bazen diyorum ki ne olur boşverebilsem diğer şanslı insanlar gibi. düz olsam, köşesiz olsam, keskin yanlarım törpülense de tadını çıkarsam kısa hayatın…

 4. Sümeyra diyor ki:

  Sarı size çok yakışıyor

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu