indirim, indirim, indirimde ne almalı, yeni sezon, indirim yatırımı, sonbahar/kış 2016, alışveriş, ekonomik alışveriş, alışveriş rehberi

Her sezon olduğu gibi bu sezon da “Ağustos Böceği ile Karınca” yazısı ile karşınızdayım! Ağustos böcekleri indirimde sadece anı düşünürken benim karınca Boomerlarım Sonbahar/Kış 2016 sezonuna akıllı yatırımlarla hızlı bir giriş yapacaklar eminim:p Bayram geliyor diye bayramlık rehavetine kapılmayın, indirim ganimetlerini toplarken bu listeyi yanınızdan ayırmayın! Gerçi bir yandan da düşünüyorum paniğe gerek var mı? Zira 80′ler gümbür gümbür geri dönüyor ve neyi neyle ne kadar korkunç kombinlersek olacak nasıl olsa:o

indirim renkler, indirim, indirimde ne almalı, yeni sezon, indirim yatırımı, sonbahar/kış 2016, alışveriş, ekonomik alışveriş, alışveriş rehberi

1. Önce yeni sezonun renklerini sıralayalım, indirimde bu renkleri arasın gözleriniz. Kahverengi müthiş bir dönüş yapacak, sezonun istisnasız en “yeni” rengi, ve otomatikman kahve ile uyumlu sıcak ve soğuk renkler de çok moda olacak.

Yeni sezon renklerini hızlıca sıralarsak kahvererengi, yağ yeşili, petrol rengi, bakır, kiremit, patlıcan moru, hardal sarısı, turuncu, şarap rengi, parlak kırmızı, bebe mavisi, toz pembe, koyu lacivert  ve duman grisi öne çıkan renkler.

indirim tribal dsq2

2. Etnik ve tribal desenler ve modeller çok moda olacak.  Bu trend özellikle “layering” ile yakalanabildiğinden ince parçalar dahi bulsanız kışın hırkalar, şallar ve uzun yelekler ile kombinleyereke kullanabilirsiniz.

3. Breton çizgiler bu sezon çok moda idi, sonbaharda da devam ediyor. Özellikle triko ve triko elbiselerde gözleriniz arasın.

indirim kemer

4. En iyi indirim yatırımlarından biri kemerlerdir bence zira kemer denen nedense ateş pahası sezonda! Yeni sezonda iri tokalı ve geniş kemerler çok çok çook moda.

5. Süet yeni sezonun da en hit trendlerinden biri, şansımıza bu sezon da çok vardı, hadi bakalım belki de doğru parça kendisi karar veremeyince başka kimse alamasın diye farklı reyonda farklı kıyafetlerin arasına sinsice sıkıştırılmış süet bir etektir:p

6. 70′ler de hız kesmeden devam ediyor, fakat bu defa daha kalın parçalarla.

indirim nakış

7. Özellikle taş işleme ve nakış formunda iri çiçek desenler yeni sezonun “floral” trendi

8. Yeni sezonun metaliği ise gümüş, bulursanız ful payet!

indirim derin V

9. Bu sezon derin  bir insan olmak çok moda: derin V yaka, derin yan yırtmaç!

indirim optik

10. Desenlerde siyah-beyaz geometri, kazayağı, pötikare, optik ilüzyon, art-deco ve çocuksu çizimler öne çıkıyor. Sanırım indirimde siyah-beyaz geometrik ya da pötikare parça bulmanız hiç zor olmayacaktır!

11. Etekte midi boy, skinny pantolonda yüksek bel arasın gözleriniz. Geniş paça pantolonlar ise daha da genişleyen paçalar ve bollaşan formlar ile çok moda olacak.

12. Sizi bir kabile kraliçesine çevirebilecek iri, gösterişli “gerdanlık”lar yeni sezonun hit aksesuar trendlerinden biri. Örneğin ben çekmecede yatan ve her takışımda abartımı oluyor dediğim düğün ganimeti trabzon hasırı kolyemi tshirt ile kombinlemeye başladım, kışın da bunu sade kazaklarla yapmayı düşünüyorum.

indirim boxy

13. Peki ya çanta? Kutu formlu “boxy bag” denen çantalar yeni sezonun yeni gözdesi. Dahası çantalar bu sezon elimizi kolumuzu özgür bırakmayacak, tepeden saplı tutmalı çantalar moda olacak.

indirim denim

14. Yeni sezonda denim trendi “göz yorucu”luk üzerine kurulmuş, tekstürlü yani denim dokusu değiştirilmiş parçalar çok moda, bunun yanında bir dolu arma ve yama ile süslenecek bol kesim jeanler de geliyor. Dedik ya 80′ler geri dönüyor.

15. Comic-con baskılar yine çok moda: Bugs Bunny, Bart Simpson ve dahası

16. Tenis ilhamlı parçalar yani skinny polo yaka üstler, tenis etekleri ve dize çekilen çoraplar!

indirim far east

17. Uzakdoğu etkisi en şık şekillerde koleksiyonlarda yer aldı. Desenlerde ejderha ve kiraz çiçekleri gibi baskılar, ninja pantolonların ipek saten tulumlara dönüşü,  kendo ceketlerin dış giyimde yer buluşu yeni sezonda beni en çok heyecanlandıran trendlerden. Bu sezon etrafı kimonolar istila etmişken belki uygun bir şey siz de bulabilirsiniz.

Kapak Grafik: Begüm Keke

Görseller: style.com"Yeni Sezona “İndirim”li Hazırlık!" postu İçin bir kişi yorum Yapmış.

  1. happynil diyor ki:

    Super bi post olmus benim gibi şöyle sallana sallana dolasıp vitrinlere uzun uzun bakmaya giyip giyip çıkarmaya zamanı olmayan anneler için tam da bu maddeler

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu