new school ataşehir 01, New School Ataşehir, Anaokulu, Yuva, Kreş, Okul Seçimi, Anaokulu Seçimi, Playschool, Önokul, 2 Yaş, 2 Yaş Eğitimi, Anne Oğul, Bebek Eğitimi

Öncelikle söyleyeyim, annelik çok çok çok güzel, ama bu yazıda anneler ve anne adayları için hikaye anlatmayacağım. Sadece hatırlatmak istedim her şeye değer bir güzellik annelik.

#babyboom doğdu doğalı ona ben baktım, tabii annemin muazzam desteği ile. Bebekten sonra benim hayatımda epey değişiklik oldu, hayatına olduğu gibi devam edebilen anneleri inanılmaz takdir ediyorum, ama ben bebeğimi bu dünyaya “davet eden” olarak bu davetin hakkını vermem gerektiğini düşündüm hep; sen gel burada aramızda takıl, işte düzen bu ona karış demem olmayacaktı. Düzenin, yani hayatın, yani benim, yani bence benimle ilintili herşeyin bu minik misafire göre değişmesi gerekmez miydi? Benim cevabım evetdi. Bir karakter defosu olarak aşırı detaycı, mükemmelci, kendine yüklenmelere doyamayan bir insan olarak annem olmasa bu süreçte benden de bir şey kalmazdı diye düşünüyorum bazen. Oluruna bırakabilmek benim doğamda yok:) Kaldı ki minik minik onu da öğrendim, bir anda yapamasam da yapmam gerektiği zamanları hissedebiliyorum en azından, oluruna bıraktığımda hoop oluveriyor görüyorum. Ve hep diyorum ya aldığım en güzel dersleri, en mutlu keşifleri, sınırlarımı ya da sonsuzlarımı bebeğimden öğrendim, öğrenmeye de devam ediyorum.

Aylardan Ekim 2014 olduğunda artık bir yardımcıya ihtiyacım vardı.

new school ataşehir ebeveyn eğitimi

…bir bebek bakıcısına değil bir anne yardımcısına, hatta açık söyleyeyim 41 kiloya düştüğüm için bana bakacak birine. O gün bugün bir de ablamız var aramızda. Ve o 18. aydan sonra zaman hızla akıp geçmeye başladı, akıllı telefonlar bana da el atsa bi slow motiona alsa diye düşlüyorum bazen, ama zaman söz geçmeyen tek şey! Şimdi #babyboom 2 yaşında. 2 senedir ben onun annesiyim ve dahası onun “hayat arkadaşı”yım; yemeği, oyunu, masalı, atölyesi, parkı, hobisi, sevinci, kaprisi, yanıbaşında hep bulduğuyum, diliyim. Ve anne olmak da böyle işte, bebeğinle anın tadını çıkarırken -çünkü o an asla geri gelmeyecek- bir yandan da geleceği düşünümen gerek-çünkü o an hızla gelecek-.

new school ataşehir resim, New School Ataşehir, Anaokulu, Yuva, Kreş, Okul Seçimi, Anaokulu Seçimi, Playschool, Önokul, 2 Yaş, 2 Yaş Eğitimi, Anne Oğul, Bebek Eğitimi, mandala,

Biz yeni anneler öyle çok şey biliyoruz ki artık, öyle çok okuyor, tatmin olmadığımızda öyle çok araştırıyoruz ki bile bile boşveremiyoruz pek çok şeyi, o sebeple yeni annelerin “bebek bakması” içinde iletişimi, psikolojiyi, pedagojiyi, yemek bilimini, vücut dilini, tıp bilimini, eğlendirmeyi, duyu oyunlarını, eğitimi, rutin yaratmayı da barındırıyor. Ama şunu da biliyorum bir çocuğa bir şey öğretmek için duygu da bilgi kadar önemlidir, kimi zaman daha da önemli. Karşında hem IQ hem EQ olarak senden çok çok çok üstün bir “birey” var, bebeğin! Diyorum ya bir zamanlar bebektir geçer, emziği ver susar denen şeye biz “özgür birer birey” olarak bakıyoruz herşeyden önce, susmasın ağlasın ki ağlamasının tonuna, ritmine göre neye ağladığını anlayalım iletişim kuralım diye uğraşıyoruz. Algıları sonuna kadar açık, nöronlar ateş almış yanıyor, senin kapasiten onun çok altında biliyorsun, bilim bunu söylüyor; elinden geldiği kadarı ile onun keşfetme, öğrenme,deneyimleme sürecine katkıda bulunuyor, katılıyor, kendini aşmaya çalışıyorsun. İşimiz zor:) Bir dolu hata yapıyoruz, yanlışlarımız çok, doğrularımız daha ağır bastıkça sorun yok, karşımızdaki “insan” gibi biz de insanız. Ama bir yerden sonra onun için az kaldığını; herşey tam olsa da “tek” kaldığını görüyorsun. Ben gördüm. Yavaş yavaş … Hayır o kapasite 2-3 yetişkin kadının kapasitesi kadarla kalmamalı, hayır onun arkadaşları, paylaşımları, kavgaları, evdekinden farklı kuralları olmalı; oyun yoluyla öğrenmeyi öğrenmeli ki yanlış sistemlerde erimesin, korunup kollanmakla sakınıp saklamak karışmamalı. Daha özgür, özgüvenli, daha kalabalık olmalı.

new school ataşehir ingilizcenew school ataşehir eğitim, New School Ataşehir, Anaokulu, Yuva, Kreş, Okul Seçimi, Anaokulu Seçimi, Playschool, Önokul, 2 Yaş, 2 Yaş Eğitimi, Anne Oğul, Bebek Eğitimi, montessori, reggio emilia

Biz #babyboom’la daha çok çok minikken Kindyroo’ya başlamıştık, sebeplerini şu yazımda yazmıştım, verdiğim en doğru kararlardan biri idi; her hafta oraya 2 kez gitmek hem birlikte hem başkaları ile olmak, motor becerilerinin iletişim ve sosyallik adına ne denli önemli olduğunu görmek harikaydı. Yine her hafta 1 kez atölye, 1 kez yüzmeye gidiyoruz. Hobi bahçemiz var. Ve evet bunların hepsini birlikte yapıyoruz. Buralarda öğrendiklerimi başkaca şeylerle harmanlayarak evde de tekrarlayıp oğluma yaratıcı, keşfe ve meraka değer oyunlar vs. hazırlardım ve bunlarla saatler geçirirdik. Ama yavaş yavaş bu süreler kısalmaya başladı, çünkü #babyboom büyüyor. Eskiden 1 saat geçirdiği bir oyun hazırladığımda şimdi 10 dakikada bırakabiliyor. Bağımsızlığını gümbür gümbür ilan ediyor. Ben de yavaş yavaş bir yandan düşünmeye bir yandan içimde nedense itip durmaya başladığım bir fikri önüme aldım: Eylül’de yani #babyboom 29 aylık olduğunda haftada 2-3 kez azar azar da olsa bir “okul”a başlasa mıydı?

new school ataşehir keyif

Bu soruyu kendime ilk sorduğumda cevabım hayırdı. Çünkü en çok da sorunun içindeki kelimeden hoşlanmıyordum: “okul”! 6 yaşında ilkokul birinci sınıfı atlayarak okula verilen ve hep çok okuyan bir çocuktum ben, iyi de okuyordum, babam da çok meraklı ve çok müdahildi bu anlamda. Aradığım şey bir okul değildi ama işte geleneğimizde, hayatımızda,kendi eğitimimizde bunu “okul” kelimesinden başkaca şeyle tanımlayacak durumda değiliz. Almanlar ne güzel “kindergarten” demiş, yuva hayır aradığımın tam karşılığı değildi, kreş ise bence gündüz mecburi bakım merkezine denk geliyordu,  o aradığım kelime henüz lügata girmemişti ben de mecburen okul demek durumundaydım.  Benim aradığım yerde #babyboom çok çok eğlenmeliydi, oradaki herkesin de önceliği onun mutlu olması ve gözlerinin ta içinin güleceği kadar eğlenmesi olmalıydı. Bir yandan da benden bağımsız zaman geçirebilmeyi, mutlu ve keyifli zaman geçirebilmesi için benim “önkoşul” olmadığımı anlamasını, bireysel olarak öğrenebilmesini, yetenek ve becerilerini keşfedebilmesini  istiyor; özgür, aktif, canlı, ihtiyaçlarına cevap verecek kadar eğlenceli  bir ortamın tadını çıkarmasını istiyordum. Tabii okul denince işin eğitim kısmı da var ki “Eğitim” aslında doğal bir süreç olmalıydı, bizim yaşadığımız gibi dinleterek, dayatılarak değil içinde bulunduğun ortamda deneyimleyerek, dinleyerek kendi yaşantın sonucu elde dilen bir şey. Ve bu süreçte ben sadece kendi deneyimim kadardım. Tüm hatlarımla karşı olduğum bir sanayi devrimi eğitim sisteminin ve disiplinin ürünüydüm sonuçta.

new school ataşehir babyboom

Benim için bir diğer önemli nokta ikinci dil yani en sık görülen hali ile İngilizce. Ben oğlum doğmadan önce hep çocuğum olursa onunla İngilizce konuşmaya başlarım diye düşünürdüm, tam bir dandikmişim! Onu kucağıma alınca hislerimi aktarmaya Türkçem bile yetmiyordu ki; bu iletişimi, bu muazzam duygu yoğunluğunu alt tarafı bir ikinci dili olsun diye heba edemezdim, sadece ona değil bana da yazık olurdu:) Ama yine biliyoruz ki koynumuzda soluklanan bu küçük dahilerin böyle emsalsiz bir  yeteneği var, dili bizim gibi “zorla” öğrenmiyorlar, dil yeteneği de belli bir yaşa kadar doğal öğrenme sürecinin içinde. Bu ikinci dil meselesini açınca en sık karşılaştığım tepki şimdi belki sizin aklınızdan da geçiyordur: ee hani eğlensindi, hop hop oynasındı, noldu şimdi nedir bu hırs. Ama aslında derdim bu “hırs” ve “zorunluluğun” kurbanı olmaması. Dünya malum, düzen kurulmuş, Büyük Türkiye alıp yürüyüp tüm dünya Türkçe konuşana kadar dünya dili, sanat dili, müziğin dili, ilim bilim dili İngiizce. Ve çocuklarımız “çocuk” olup doğal yeteneklerini kaybettiklerinde zorla İngilizce ya da bir başka dil öğrenmeleri için çırpınmaya başlayacağız, anne başlamasa baba, baba başlamasa X kişi aaa ingilizce olmadan işi zor diyecek, okulda 100 üzerinden averajın altı geldi mi belki haftasonu özel dersleri mi olsa acaba diye kulağımıza çalınacak. Oysa şimdi öğrendiğini bile anlamadan; oyunun içinde, hayatının içinde, akışın içinde öğrensin gitsin diye düşünüyorum.

new school ataşehir oyunnew school ataşehir özgür alan, New School Ataşehir, Anaokulu, Yuva, Kreş, Okul Seçimi, Anaokulu Seçimi, Playschool, Önokul, 2 Yaş, 2 Yaş Eğitimi, Anne Oğul, Bebek Eğitimi, bebeklerde dil eğitimi

İşte tüm bunlar kafamda, Kindyroo’dakilere, eşe dosta bayana kadar sora sora, gide gele karşıma bir de trafik, hijyen, tuvalet eğitimi, beslenme, akademik yetkinlik çıkıyor! #babyboom henüz kaka:) için oturmaya  yeni başladı, onu da canı isterse söylüyor, tuvalet eğitimi için ondan gerekli sinyalleri alamadım; konuştuğum bazı okullar servis hizmeti var diyor, amanin diyorum doğru ya İstanbul’dayız ve hayır oğlumu bizim sürekli çektiğimiz trafik çilesine sokacak değilim; kimi öğretmene bakınca bu arkadaş bir çocuğun -söylemesi belki ayıp olacak ama- sümüğüne bile dokunmaz izlenimi alıyorum öyle hijyen yazmakla olmuyor ; beslenme konusuna gelince ben organik ve mevsiminde/yöresinden beslenme planına çok inanıyor ve uygulamaya çalışıyorum; kimi anaokulunda kendi öz hakiki akademik hayatımda duymadığım kadar “akademik yetkinlik” kelimesi duyup küçük dilimi yutuyorum. Böyle böyle yalnızca bir kaç yer beni mutlu ediyor bunlardan biri de çok güvendiğim 2 arkadaşımın yönlendirmesi ile hem evime yakın, hem çok güzel bir okul olan New School Ataşehir. Kendimi “tanışma toplantısı”nda buluyorum.

new school ataşehir 00

Okul yepyeni, çünkü 7 ay süren bir inşaanın sonunda daha yeni yapılmış ama ardında 21 yıllık bir deneyim var; içeri girdiğimde en çok Gulliver gibi hissetmeyi sevdim yani her şey minnoşlara göre burada, sen bir misafirsin burası bizim dünyamız diye bağırıyor. İlk tanışmada ben okulun yöneticisi Gül Hanım’la tanıştım, o kadar net ve keskindim ki onda en sevdiğim ve güven duyduğum şey de bu oldu: çok net, çok dürüst, çok açıksözlü, kartları çok açık, ne verebileceğini de biliyor, hatalar olabileceğini ama çözümü bulabileceğini de biliyor, çok mükemmelci ama mükemmel değiliz diyor, eğitimci ama hala öğreniyor, kendini ve personelini sürekli eğitiyor; çok çok çok deneyimli, çok iyi danışmanlara danışacak kadar işine saygılı, aldığını misliyle buraya geri yatıracak kadar önemsiyor burayı ve çoooook eğlenceli bir hanım. Dahası biz bu kadar ciddi meseleleri konuşurken camın öte yanında loyloy oynayan #babyboom hakkında müthiş tespitler yaparak konuşmayı bitirmesi beni etkiliyor, sanki evimizde bizimle yaşamış da bilmiş gibiydi.

new school ataşehir beslenme

New School‘u ilk ziyaretimde beni en çok etkileyenler:

 • okulun “open class” mantığında yapılanması, bireysel özgürlüğe önem verilmesi
 • Mandala çalışması olması (sadece biz değil çocuklarımızda da stresden etkileniyor hatta bizim gibi bununla nasıl baş edebileceklerini bilemiyorlar. bu sebeple bu benim özellikle hoşuma gitti)
 • native İngilizce öğretmenleri olması-İngilizce’nin kahvaltı-atölye gibi doğal süreçlere entegre edilmesi
 • beslenme programının danışmanlar tarafından hazırlanması yanında ürünlerin ipek Hanım Çiftliği’nden getirtiliyor olması
 • Montessori’yi ben biraz sert buluyorum, bunun yanında burada Reggio Emilia ağırlıklı karma sistemi oldukça beğendim (tam gün düşünen anneler için bu konu daha da önemli sanıyorum)
 • Lera sistemi (bu New School’a ait bir sistemmiş) ve aile katılımlı Portega uygulaması (kelimelere tıklayınca ayrıntıları okuyabilirsiniz)
 • Çocuğu “yol gösterici” olarak alması
 • Evimize yakın olması
 • Nappy welcome olması
 • #babyboom ‘un hadi artık eve gidiyoruz denince bi daha geliim mi diye sorması:) Tabii beni de o kadar renkli ve eğlenceli bir dünyaya atsalar ben de aynı soruyu sorardım.

new school ataşehir mutlu

İkinci ziyaretimiz ısınma turları şeklindeydi biraz atölyeye katıldı, biraz oyun odasını dağıttı, bahçede oynadı, öğretmenleriyle tanıştı. Pek çok anne arkadaşımın bana ilk söylediği şeylerden biri seçeçeğin yer önemli evet ama daha önemlisi öğretmen olmuştu. Bu noktada bizimkinin biraz çapkın, öğretmenimizin ise oldukça güzel yüzlü, güzel gülüşlü ve zarif bir hanım olmasından ötürü baya baya harikayız. Tabii balayı süreci de olabilir. Her iki öğretmen de #babyboom ‘un normalde 10-15 dakika süren sizi umursamıyorum, annem var ki benim tavrından nasiplenmeden daha ilk dakikada iletişime geçebildi.  İşte orada biraz kıskanmadım desem yalan söylemiş olurum, içim bi hoş oldu:) [Kayınvalide speaking:p ] Sanırım burada öğretmenler açısından doğru kararı verdiğimi hissetsem de zaman geçtikçe haklı mıyım değil miyim görmek ve sizi güncellemek daha doğru olacaktır. Bu biraz da kimya meselesi. Kadronun çok dikkatle ve özenle oluşturulduğu şüphesiz. Dahası şansıma bir kaç takipçimden mail aldım burada iş görüşmesine katılıp başlayamamış olsalar da o kadar övgü dolu bahsetmişler ve önermişler ki, beni özelde tanımadıkları halde zahmet edip uzun uzun yazdıkları için teşekkür ediyorum, böylelikle seçim sürecinin titizliğinden de kuşkum kalmadı:)

new school ataşehir öğretmennew school ataşehir bahçe 2, New School Ataşehir, Anaokulu, Yuva, Kreş, Okul Seçimi, Anaokulu Seçimi, Playschool, Önokul, 2 Yaş, 2 Yaş Eğitimi, Anne Oğul, Bebek Eğitimi

Bu post vesilesiyle uzun zamandır kocaman kocaman göremediğiniz #babyboom ‘un özel gün fotoğrafçılığı yapan arkadaşım Begüm Battal tarafından çekilen enfes fotoğraflarını da görmüş oldunuz, ve biraz da benim içimi döktüğüm duvarım oldunuz kusura bakmayın:) Umarım sizi çok sıkmamışımdır. Ve umarım adı gibi yeni okulumuzda, yeni maceramız keyifle başladığı gibi keyifle devam eder, ben de size bol bol anlatırım:) Bekle bizi Eylül, yeni bir sayfa açmak için biz seni bekliyoruz:)

Bir de not: işin ekonomik kısmına hiç girmedim hassas olduğu için ama tabii bu tür kararları verirken hepimiz önümüze kağıt-kalem de alıyoruz, hepimizin imkanları farklı. Şu an New School’da yaz okulu var, yeni dönem kayıtları ise çoktan başladı ama Haziran sonuna dek eski dönem üzerinden ücretlenmiş o yüzden ben bunu da göz önünde bulundurdum açıkçası, arayışta olanlarınız varsa bunu da belirteyim.

new school ataşehir bahçe"Yeni Bir Macera: Okulumuzu Seçtik!" postu İçin 30 yorum yapılmış.

 1. Funda diyor ki:

  Süper yazı eline o incecik koluna sağlık boom (ya 41 kilo neeee) demiri uyutcam uzun yazamıyorum ama duygular ortak bence sahane karar

  • styleboom diyor ki:

   sen hep uzakta ama hep kocaman bi desteksin. bazen anlar anlar funda anlar diyorum icimdenoyle devam ediyorum:)

 2. eliph diyor ki:

  Sırf #babyboom un fotoğraflarına bakmak için görür görmez atladım linke ama yazınızı okumaktan da kendimi alamadım. Henüz çocuğum yok o yüzden okumayı seven biri olarak yazılarınızı zevk amaçlı okuyorum ama biliyorum ki ileride bana harika bir kılavuz niteliğinde olacaklar. Son olarak, ahhh ahhh babyboom ileride benim de öğrencim olsa…. :)

 3. empress diyor ki:

  çaresizce bakıcı arayan bir anne olarak ig’de görünce yardımcınız ayrılacak ve bize gelecek diye çok umutlanmıştım

 4. Aslı diyor ki:

  Boomcum şahane bir insansın ne diyim. Bloggerlığın kadınlığın bir yana insan olarak çalışkanlığına hayranım ve imreniyorum. Fakat bir şeyi merak ettim akademisyen olmak ne kadar zor herkes bilir çocuktan sonra bırakmak zor olmadı mı senin için? O kadar emeği çabayı bırakmak ne bilim. Ne hissettin merak ettim. Çocuğun yanında herşey önemsizdir tabi de zor olmuştur heralde bilemedim. Yavrunun bahtı güzel olsun inşallah

  • styleboom diyor ki:

   aslında pek cok hayal kirikliklari da yasadigim icin hic olmadi neredeyse, bir de kiyas yapinca kıyasladigin sey cocugunla gecirecegin vakit o zaman her set kolay gliyor. tabii ders vermeyi birakmadigim yani ogrencilerimi birakmadigim icin de olabiir:)

 5. Selen diyor ki:

  Paylaşımlarda görüp beynim coook da kiskandigim bir okul, New School.
  Karşıya taşınma sebebim bile olabilir hatta;)
  Umarım #babyboom da cok mutlu olur.

 6. NAR diyor ki:

  Sen bana içini dökme samimiyetini gösterdiğine göre:) soru sorma hakkını kendimde bulabilir miyim Boom? :) umarım özelinize giren bi soru değildir zira tavsiye/örnek alma vs amacındayım. Hani dedinya bebeğime 1,5 yıl anne desteğiyle ben baktım diye, peki ev içinde yardımcı vs oluyor muydu? Yani sadece bebeğinle mi ilgilendin yoksa temizlik yemek vs ev içi işleri de mi yapıyordun? Öyleyse kendine nasıl zaman ayrıyordun? Bu işin rutini/ formülü/sağlıkla olması gereken düzeni nedir? Ben yetiştiremiyorum açıkçası.kendime ayırdığım zaman diye bi kavram yok zaten! Saydığın karakter defoları:) bende fazlasıyla mevcut.detaycı ve mükemmeliyetçi karakterim bu yoğun tempoyla birleşince işin içinden çıkamaz, onu da geçtim kendimi eksik bulur oldum.zayıf ve sağlıksız bir düşünce biliyorum ama önüne geçemeden böyle hissediyorum. Sen nasıl başardın kotardın yada idare ettin çok merak ediyorum.ve hep söylediğim gibi seni çok seviyorum:)
  küçük bir sitem: bu aralar biraz postlardan ve boomstyle dan uzak kaldık:)

  • styleboom diyor ki:

   merhaba:) ev icin gunluk bir yardimcim yoktu ama haftada bir temzilik ve ütü icin gelen bir yardimcim vardi ki hala geliyor. bu sebeple benim de uzunca bir süre kendime ayırdıgım bir zamanım da kendi rutinlerim de yoktu, zaten asiri uykusuzluk ve kilo verme ve hatta kimi rahatsizliklar da yasadim o sebepten. 18. aydan sonra ben bana daha cok vakit ayirmaya basladim. tek sansım isimin kimi zaman herkese tatil gibi gelen ama aslında is olan yine de bana en azından hazır kahvaltı edip yatagımı toplamayacagim devasa bir lüks sunan tarafları oldu:)

 7. Anonim diyor ki:

  Ne güzel yazmışsın yazmaya da, her anne senin kadar şanslı ollmayabiliyor.
  Ben maalesef oğlum 4 aylık iken işe başlamak zorunda kaldım daha 6 aylık iken yurtdışına seyahate gittim ve döndüğümde artık beni emmek istemiyordu. Eğer çocuğunu o tarz bir okula göndermek istiyorsan ve maalesef okul sana sponsor olmuyorsa gece gündüz çalışmak zorundasın. Keşke bu yazı sadece okulun reklamını yaptığın bir yazı olsaydı, keşke hem süper anne hem de çocuğunu tercihine göre en iyi okula gönderen anne olmasaydın. Çünkü herkes için maalesef her ikisi mümkün değil bir istatiistikçi olarak senin bunu çok iyi bilmen gerekir.

  • styleboom diyor ki:

   maalesef benim de cok yakın cevremde aynı zorlukları yasayan anne arkadaslarim oldu, ve evet ben gorece cok sansliyim bu anlamda. ama bu sans da bana altın tabakta sunulmadi, bu sans icin ben de cok bedel odedim, eski benden bir baska bene gecis yapmak, cok kayiplar vermek, kayiplarıma uzulemeden devam etmek zorunda kaldım, bu sans icin ben de hala baska sekilde bir is de olsa gece gunduz calismaktayim, hala anlatmaya, mucadele etmeye devam etmekteyim. ve bu okullar saniyorum siz de kazandıgınızı bu okullara veren annelerden oldugunuz icin cok iyi bilirsiniz ki hic kimseye sponsor olmakla ilgilenmiyorlar cunku ebeveynlerin en degerli hazineleri icin var olduklarını cok iyi biliyorlar. benim sansliligimın da bir sınırı var. ve bir istatistikci olarak cok iyi biliyorum ki super yoktur en superinde bile kabul edilebilir yuzde 1 hata payi vardir. sevgiler

 8. nergis diyor ki:

  sevgili boom;
  gözlerim doldu okurken bana giriş bolumu bıraz duygusal geldi sanırım,senı cok ıyı anladığımı düşünüyorum ve emeklerının karsılıgı ınsallah en ıyı sekılde alırsın,cunku evlat bambaşka bırsey!

 9. Tijen diyor ki:

  Yazıya resimlere bayıldım.büyük Olasılık demir le aynı Sınıfta olabilirler. Bende renkli dış görüntüsüne bayılıp Denizli den okulun ne kadar da iyi bir üne sahip OLDUĞUNU öğrenip ilk Tanışma Toplantısında daha eylül dönemi içinde okul araştırması yaparken hemen Başlaması için kayıt yaptırdık. Demir hastayken bile evde kalmak istemiyor okula alışamaz derken tam gün başladı bile. Okulu herkese tavsiye ediyorum ve Gül hanım ile tanışıp okulu gezen birisinin başka bir yer aramayacağını da garanti ediyorum. Bu arada bizde okula cok yakınız , Birgün sitemize bekleriz minikleri tanıştırmak için

  • styleboom diyor ki:

   merhaba tijen cok tesekkur ediyorum:) size mail de atacagim. en kısa surede tanismak ve tanistirmak dilegi ile.

 10. Burcu diyor ki:

  Çocuklarımız için hep en iyisini istiyoruz, benim de kızım 2 yaşına girmek üzere ve bende yaşadığım ilde yavaş yavaş araştırma yapmaya başladım. Çalışan anne ve çalışan anne çocuğu olmak gerçekten zor. Seni öyle iyi anlıyorum ki, akşam eve gittiğimde oturmaya fırsatım olmuyor gecede uykusuz kalınca….. bende senin gibi epeyce kilo verdim. Her şey Miniklerimiz için:) Umarım okul konusunda senin kadar şanslı olurum. Sevgiler!!!

  • styleboom diyor ki:

   evet bazen en büyük güç yalnız olmadığımı bilmek oluyor, yorumlarınız iyi geliyor o yüzden:) çünkü dışarıdan herkes daha şanslı, daha iyi, daha kolay görünüyor:)) sevgiler ve minnoşlarımıza şanslı, bahtlı, sağlıklı, mutlu ömürler olsun

 11. Müge diyor ki:

  Merhaba yazını görünce hemen bahsettiğin okulun Ankara şubesi var mı diye atladım ama anlaşılan yok. Senin referansınla senin seçtiğin okula gözüm kapalı 28 aylık kızımı gönderebilirdim. Benim Ankara’daki araştırmalarımda dikkatimi çeken (ki bu maalesef senin önerdiğin okulda da var) ikindi kahvaltılarındaki bisküviler, supangleler, tatlılar pastalar… Bunları meyve, kuru yemiş, kuru meyve ve doğal atıştırmalıklarla sunan bir tek yer bulamadım.

  • styleboom diyor ki:

   evet haklısın! ben de aynı şeye çok dikkat ediyorum kaldı ki babyboom daha paketli herhangi ürün yemedi, şekerle tanışmadı vb. ama burada ben sorduğumda ipek hanımın çiftliğinden gelen gıdalarla menü hazırlayacak kadar özenliyken bu neden diye meyve, kuru meyvenin daha erken saatte verildiğini; bunların da bisküvi dahil paket ürün değil ev yapımı olduğunu belirttiler. ben şimdilik yarım gün olduğu için çok üzerine düşmedim; ama butik okulların artık bu saati de farklı alternatiflerle sınması gerekiyor.

 12. Mom diyor ki:

  Anne olmanın ne gibi hisler barındırdıgını aktarmakta zorlanan, özverili olduguna inanan bir anne olarak cooookkk duygulanarak okudum☺️
  Yorumları da okuduktan sonra aklıma takılan bir soru var? Gül hanım hep okulda mı değil mi?

  • styleboom diyor ki:

   :)) beni anlamaniza sevindim, bazen yalnız gibi hissediyorum cunku. gul hanim ise hayır her zaman okulda degil cunku denizli’de de bir okulu varmis. ama sık sık gelip gidiyor. ben arada rastlıyorum.

 13. Mom diyor ki:

  Sanırım okul öğretmenlere emanet ☺️ Ekiple tanışmak isterim ben de,, tanışmaya gideceğim

  • styleboom diyor ki:

   aslında şöyle Gül Hanım olmaığı zaman Gül hanım’ın sağ kolum dediği rabia Hanım idarede oluyor. Tabii bir de müdür Hilal hanım var. idarecisiz okul olur mu:)

 14. Duygu diyor ki:

  New school’da birkac ay gecirmis oldugunuzu goruyorum.ilk izlenimleriniz ile verdiginiz karardan memnun musunuz?Bu okul evimize uzak olmasina ragmen cok etkilendim.3 yasinda ki oglun icin en dogeu karari vermeye calisan anne…sevgiler

  • styleboom diyor ki:

   merhaba. inanılmaz memnunum hatta 5 güne (yarım) çıkardım bile. o kadar mutlu, keyifli ki anlatamam; sorunca pek anlatmıyor ama artık tüm oyunlarının, hikayelerinin, şarkılarının içinde oradan bir şeyler var. sabah gitmek istemiyorum diye çıkıyor ama kapısına 10 adım kala vınn diye içeri koşuyor. Biraz kilo aldı hatta ben dişimi fırçalayabilirim ben çorabımı giyebilirimlere bile başladı:) amaa eviniz ne kadar uzak? ne olursa olsun çocukların bu kadar erken yaşta trafik çilesi çekmesine, servislerde uzun süre yolculuk etmesine gönlüm razı değil;biz bile ne kadar stres oluyoruz düşünün. iyi, sevecen,gıdaya dikkat eden, temiz,iletişimi kuvvetli bir okul olsun evet ama eve de yakın olsund erim.

 15. Meriç diyor ki:

  Boom Merhaba yazılarının eski takipçisi yeni anne olarak bir şeyler sormak istiyorum biliyorum her insan birbirinden farklı bebeklerde Babyboom un o dönemlerini hatırlıyor musun bilmiyorum ama doğumdan sonraki dönemleriniz nasıldı lohusalık çok acayip bisey:) sütun geldimi hiç mama verdin mi uyutmak icin salladinmi emzik kullandinmi mesela kırk kilolara düşmüşsun ben evde oturmaktan süt gelsin diye yemekten daha çok kilo alıyorum :( kırkı daha çıkmamış biri olarak umarım bu sorularla seni bunaltmamisimdir

  • styleboom diyor ki:

   rica ederiim ne bunaltması. ne mutlu ki bana yazacak kadar samimi bulmuşsun, güvenmişsin. bir ricam olacak yalnızca. bana bir mail atarsan sana uzuun uzun yazarım:) burası yetmez benc:))

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu