mono gomlek

“Trend” dediğin her zaman da gelip geçici olmak zorunda değil; her zaman sadece incecik kızların giyebileceği türden olmak zorunda da değil; trend dediğin bazen hem çok moda hem çok zamansız olabilir, işte bu sezonun “siyah-beyaz” trendi de böyle. Keskin bir kontrast, ebedi bir birliktelik, zıtlığın mükemmel uyumu: işte bu yaz hepimiz böyleyiz:)

Çizgiler, puantiyeler, geometrik formlar, maskülen silüetler, feminen pötikareler hepsi de siyah-beyazdan nasibini aldı bu sezon. Bu ikiliyi yazın en güzel renkleri olan sarı, kırmızı, mor ve yeşil ile de rahatça kombinleyebilirsiniz ama işte “trend” denen kısmı burada devreye giriyor; bu ikili bu sezon yalnız kalmak istiyor. Siyah-beyaz kombinlere farklılık katmak için başka renklere değil farklı formlara, desen çarpışmalarına başvurma zamanı! 

mono geometri

Siyah-beyazın en güzel hali belki de Breton çizgiler, puantiye ve pötikareler de cabası. Yine  de radarları açıp farklı geometrik şekillerdeki yorumlarına da göz atın.

Hazır 70′ler de yeni sezonu domine etmişken en üst fotoğrafta görebileceğiniz gibi sofitike şıkın temel parçalarından ipek fularlı bir gömleği siyah-beyaz renklerde düşünebilir, onu geniş paça bir pantolonla kombinleyebilirsiniz.

mono aksesuar

Ben renkli bir kadınım diyenler, düz ve canlı renkli bir elbisenizle kombinleyeceğiniz siyah-beyaz ayakkabı ya da çanta ile bu trendi selamlayabilirsiniz.

DVF_0031

Bu sezon podyumlarda gördüğüm tüm siyah-beyazlar içinde işte bu Diane von Furstenberg elbise favorim :)

mono 3

“Pattern crash” yani desen çarpışması bu trendin editoryallerde en  çok uygulanan versiyonu. Burada oldukça iddialı bir tanesini sizler için seçtim. Ben ise klasik desenleri bir araya getirdiğim bir kombin denemiştim.

2IMG_1716lily04

Sözün özü, o çok beklediğimiz güneş sonunda açtı, ruhumuz şimdi sapsarı ve yemyeşil ve masmavi biliyorum ama siyah-beyaz bu sezonun kilit parçası unutmayın diyorum:) Yaz planlarınıza siyah-beyaz bir bikini ya da mayoyu en olmadı plaj havlusunu da ekleyin!

mono bikini mayo

 

 

 "Siyah-Beyaz Yalnız Kalmak İstiyor" postu İçin 3 yorum yapılmış.

  1. defne diyor ki:

    ay siyah beyaz yalnız kalmasa da eski sezon pembe yakalı siyah beyaz çizgili harika duruşlu twist gömleğimi giyince demode olmasam :) nerdee ;)

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu