kiehls02

Şu yer çekimi denen bir Newton’a yaramış galiba, ne güzel isim yapmış:) Peki ya biz kadınlar ne çekiyoruz su “g” kuvvetinden, postür bozulmasın, popo düşmesin, yüz sarkmasin şu bu. Cildime genel olarak iyi baksam da son zamanlarda elastikiyet için adımlar atmam gerektiğini hissetmeye başladım. Elmacık kemikli bir insan olarak bi makas alınırken bütün surat kaymasın değil mi:) Bu endişemi instagramda da paylaşmıştım, hem benim araştırdığım hem orada tavsiye edilen bir kaç metoda ve yüz ovalini sıkılaştıran, lifting etkisi olan bir kaç ürüne de aklım yatmıştı. Yine bu paylaşım sonucu tanıştığım Kiehl’s’ın yeni ürününe başladım 1 ay kadar önce. Bu post hem onunla ilgili hem de sizden gelecek her tür tavsiyeye açık.

Öncelikle biraz bana gelelim. Ben kendimi “doğum öncesi” ve “doğum sonrası” olarak kesin bir çizgi ile ayırıyorum. Doğum öncesi ibadet eder gibi hiç aksatmadan gerçekleştirdiğim cilt bakım ritüllerime, ayda bir muhakkak Ankara’daki uzmanıma gittiğim cilt bakım seanslarıma maalesef zaman ayıramaz olmuştum, aşırı uykusuzluk, birden çok şeye yetişme telaşı ve çabasının getirdiği aşırı yorgunluk ve stres de cabası. Doğum sonrası ben çok değiştim:p Saç tipim değişti, cilt tipim de değişti. Alerjik olmayan yüzüm yanak bölgesinde hassasiyet göstermeye, asla kurumayan el ve bacaklarım banyo sonrası pul pul dökülecek kadar kurumaya başladı. Yani ben yeni bir kadındım. Estikçe Ankara’ya gidemiyor ve uzmanım Sevilay Acıbucu’nun mucize ellerine teslim olamıyor oluşum da gerekli önlemleri almamı hep geciktirdi.

kiehls03

Gelelim son zamanlarda yüzümü eskisi kadar “sıkı” hissetmeyişime. C vitaminini pek eksik etmemem ve çok iri gözenekli bir cildim olmaması benim avantajlarım. Kiehl’s kimyagerleri yaptığı çalışmalarda zamanla cilt elastikiyetini kaybettiğinde gözenek görünümünde artış gözlemlemişler. Bu sorunu çözmek için de ciltte lifting etkisi yaratan, bu sayede de gözenek boyutlarını da küçülten bir serum oluşturmuşlar. Ben bu ürünü kullanmaya başladım: Precision Lifting and Pore-Tightening Concentrate. Hafif mi hafif yapısı  ve içindeki Sardunya çiçeği tohumunun tatlı kokusu ile (özellikle cilt bakım ürünlerinde önceliğim koku değil çünkü parfüme boğulmuş ürünler bende alerik sonuçlar yaratıyor) bu ürünü uyguladığın ilk anda bile hafif de olsa bir etki hissediyorsun. Aslında bu ürünün bence bir başka güzelliği şu: bana olumlu sonucçalr verdiğinden sürekli Kiehl’s’a uğrayıp aslında şöyle de bir şey soracaktım deyip çantama yeni bir ürün atmam. Böylece birbirini destekleyen bir ürün grubuna sahip oldum ve bu durum da bakımımı yine düzenli ve ihmal etmeden yapmamı sağlayacak bir motivasyon yarattı.

Cildi sıkılaştırdığı, gözenekleri azalttığı ve küçülttüğü, yüz kontürünü düzelttiği gibi büyük iddiaları olan ürünün 25 gün sonunda bende gözle görülür faydaları oldu yani iddiaları boşa değil. Gözenek konusu dediğim gibi zaten büyük sorunum değildi, fakat yanak ve çenemin sağ sol kısmında daha sıkılaşma farkettim, farkettikçe hoşuma gitti, hoşuma gittikçe ürünü uygularken daha yavaş ve masaj yaparca sürmeye başladım. Ürünü alacağım sırada Akasya Kiehl’s mağazasında yapılan konsültasyonda tavsiye edildiği halde almadığım çok güzel çok enfes bana çok gerek bir ürün olan Clearly Corrective Dark Circle Perfectorı ve bir nem kremini de iki hafta sonra alıp bu bakım ritüeline ekledikten sonra sanıyorum çok daha iyi de oldu. Gözler gözler benim için çoook önemliler:)

8 hafta çok daha net bir kırılma noktası olarak ifade ediliyor üründe, o sebeple ben devam edecek ve size gelişmeleri bildireceğim:)"Yüz “Oval”ini Oval Tutma Bir Kii" postu İçin 3 yorum yapılmış.

 1. Egeli Kafası diyor ki:

  İnstagram’da paylaştığında da yazmıştım yorumlarını merak ediyorum diye. Ben de Kiehl’s ürünleri kullanmaya başladım. Ve senin yorumların benim için değerli.Yazdığın için teşekkürler ;)

 2. zuzuşka diyor ki:

  aynen benim içinde yorumların çok değerli boom:)

 3. Canan diyor ki:

  Boom instagram çıktı blog okuyuşu azaldı, en azından benim için öyle. Bir de çocuk eklendi zaten bilgisayar başına geçemez oldum, tel.dan da blog okumayı sevmiyorum. Neyse özlemişim senin yazılarını bi 7-8 post okudum. Bu konudaki paylaşımını instagramda görmüş altındaki yorumlar için sürekli girip girip bakmıştım başka ne tavsiyeler var diye. Oradan okuduğum için bir yüz yogası kitabı aldım (henüz düzenli uygulayamasam da). Aaa bir de baktım ki kiehls almışsın ben de ürünlerini kullanmaya başladım, yüz yıkama jeli ile başladım bundan memnun olduğuna göre bunu da almak farz oldu :)

  Sevgiler
  Canan

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu