burcubasar instagram

Herkese harika bir hafta diliyorum! Bu haftanın 7 günü 7 farklı yerde 7 muazzam kare görsün gözlerimiz istedim. Benim bir anda karşıma çıkan ve hem gözüme hem ruhuma dokunan fotoğrafların sahibi ile siz de tanışın dedim: @basarburcu ile. Kendisini Instagram takibine almanızı şiddetle tavsiye ederim:)

Instagram sanıyorum son zamanlarda bizim en büyük keyiflerimizden, görsel ve estetik anlamda bizi en çok tatmin eden şeylerden biri. Ben instagramda sanılanın aksine moda ve stil eksenli hesaplardan çok fotoğraf, mimari ve seyahat hesaplarını takip etmeyi seviyorum. Takipçileri milyonlara ulaşan ve olağanüstü filtrelemelerle yağlıboya ya da bir fantasy land görünümüne kavuşan fotoğrafları da çok seviyorum ama “fotoğraf” gibi fotoğraf hesaplarına ayrıca bayılıyorum. Burcu Başar fotoğraflar çeken bir gezgin, onun feedindeki filtresiz, sahici, kimisi sanki sürreal fotoğraflara rastladığımda sanki benimle konuştular, sanki bir kitap sayfasındayım ve ben o sayfayı hayal ediyorum gibi hissettirdi, sanki Atlas dergisi okuyorum gibi geldi. Genellikle doğa-insan-mimari üçgeninde nefis kareler. Daha sonra bloguna göz gezdirince gördüm ki o da kitaplara çok düşkün ve destinasyonlarını da etkilendiği kitaplar belirleyebiliyormuş, belki bu yüzden, belki ben de onun gibi kuzeye cok merakli oldugumdan bana böyle geldi.

O’ndan bizim için 7 fotoğrafını seçmesini ve o anı neden fotoğraflamak istediğini anlatmasını istedim. İşte Burcu Başar’ın “7″lisi. Daha fazla muhteşem fotoğrafı ve seyahat notları ise şurada.

Alaska1

1. Alaska:

Bu fotoğrafı Anchorage’dan trenle Denali Parkina giderken çektim. Hayatımda ggördüğüm en yalnız ve sert doğaydı  Alaska.

Arashiyama
2. Arashiyama-Japonya:

Bu fotoğrafı Kyoto – Japonya yakınlarındaki Arashiyama bambu ormanında çektim. Bana gerçeküstü bir yeri anlattığı için insanları flu ve hayaletler gibi çekmek istedim.

BlueLagoon

3. Blue Lagoon-İzlanda:

Bu fotoğrafı İzlanda Blue Lagoon’da cektim. Bu an bana zaten sürreal olan bu ortamı daha da sürreal hissettirdi.

Heidi

4. Heidi -İsviçre:

Heidi adını verdiğim bu fotoğrafı  Rigi Dağında, İsviçre’de çektim. İsviçre’nin kimi zaman gerçeküstü duran doğasına fırsat buldukça gitmeye çalışıyorum.

Norway1

5. Lotofen Adaları-Norveç:

Bu fotoğrafı  ise Norveç’in kuzeyinde Lofoten Adalarında çektim. Norveç benim icin modernlik ve doğaya saygı anlamındaki muhteşem dengeyi gözlemleyebilmek açısından  çok önemli bir ülke.

Stockholm

6. Stockholm-İsveç:

Bu fotoğrafı Stockholm’de Nobis Hotel’de cektim. Bu otel hepimizin bildiği “Stockholm Syndrome” kavramına sebep veren banka soygunun gerçekleştiği  binada yer almakta.

Thailand5

7. Tayland:

Bu fotoğrafı Koh Phangan ve Koh Samui arasindaki feribot seferinde kameramın bozulacak derece ıslanmasına rağmen heyecana kapılarak çektim."Burcu Başar’dan 7 Gerçek “Gerçeküstü” Fotoğraf" postu İçin 4 yorum yapılmış.

 1. Burcu Basar diyor ki:

  Sitende benim fotoğraflarıma yer ayırdığın için çok çok teşekkür ederim. Herkese iyi haftalar. Burcu

 2. Neslihan KORKMAZ diyor ki:

  Fotoğraflar mükemmel.Bir insanın dünya gözü ile bu güzellikleri görmesi .Daha büyük bir zenginlik olamaz .

 3. Anonim diyor ki:

  Oralara gitmek gezmek bana şu an o kadar uzak ki üzüldüm :(

 4. Cyrstalll diyor ki:

  Harikalar!

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu