soda kitty clutch

Av Tanrıçası Artemis bir kaç yıl önce beni de avlamıştı. Evet! Ok ve yay ile değil, müzikle:) O zamanlar twitter sadece kara haberler aldığımız, gerçekleri ancak öğrenebildiğimiz, sürekli keyfimizin kaçtığı, ağıtlara koştuğumuz, isyanlar edip sonra unuttuğumuz bir yer değildi. Güzel şeylerdi paylaşılanlar, paylaşıldıkça konuşulanlar; kimi melodikdi, kimi komik, kimi sarının 50 tonu moda diyordu, kimi atıp tutuyordu. İşte twitterda tanıdım ben Artemis-nam-ı diğer “@manyetikbant” ı. Bu kadın nasıl da güzel müzik dinliyordu, nasıl da güzel müzik dinletiyordu, öyle arada bir de değil, üst üste listelerce.

On parmağında on marifetlilerdenmiş meğer, aynı zamanda sevdiceği ile bir de tasarladık, çizdik, diktik ortaklığında bir marka kurmuşlar: Mükü İstanbul :) Ben bu hikayesini çok çok sonra öğrendim, bu postda giydiğim ve bu sezon giymeye doyamadığım pantolonum Mükü‘den. Onun içinde kendimi Huckleberry Finn gibi hissediyorum, biraz haylaz, biraz umarsız, çokça rahat:)

muku outfit

Bu sezon kendimi yeşil tonlarına ve bordoya teslim ettim:) Yüksek bel pantolonlara düşkünlüğüm ise malum: bu pantolon bana iki keyfi bir arada yaşatıyor. Zaten bence etek, şort ve pantolonlar hep yüksek bel olsun tamam mı!

muku kazaklimuku manu atelier

Bir Manu “must have”i olan Zeal’a sonunda kavuştum:)

muku gomlekli

Gömleğimi gören herkesin nedense baykuş sandığı desenler aslında kedi:) Hem bu hem de ilk fotoğraftaki S.O.D.A bez cüzdan bir araya gelince başlığı “Mırname” koydum. Mırname, Ankara’daki komşu teyzelerden birinin geçen sene  #babyboom ‘a hediye ettiği bir kitap. Bir çocuk kitapları yazarı Yalvaç Ural ile bir ressamın Feridun Oral’ın dostluğunu borçlu olduğu çok enteresan bir kitap bu: Büyüklere Kedi Şiirleri diye. Yalın ve kısacık şiirlerin büyülü resimlerle buluşuyor kitapta. Özellikle kedi sever dahası ben kedi insanıyım diyenlerdenseniz bence edinmelisiniz:)

muku kombomuku street stylemuku tory burch

Pantolon MÜKÜ İstanbul Pants; Kazak STEFANEL Sweater; Gömlek KOTON Shirt; Çanta MANU ATELIER Zeal Bag; Botlar TORY BURCH Boots; Palto FABRIKA Coat; Cüzdan S.O.D.A Purse; Gözlük BALENCIAGA (Turkuaz Optik) Sunnies

Fotoğraf: Özberk Baz

Lokasyon: Tepebaşı"Mırname" postu İçin 2 yorum yapılmış.

  1. Elif Kübra GENÇ diyor ki:

    Botlara bayıldım! Mırname başlığı şahane bir seçim (:

  2. mecnur diyor ki:

    Cok tatlısınız

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu