IMG_7927-2adet

Benim annem bir kelebek kadar naif, kırılgan, heyecanlı, minicik bir sesle konuşan, pır pır bir kadındır. Yaramazlık da yapsam, hız da yapsam, tavır da yapsam, zor da olsam hiç yapmasan demeyen, keşke olmasan demeyen, benimle çocuk olabilen anneciğim her şeyi ama her şeyi bcerebilen, sabrı sonsuz, toleransı sınırsız, elinden her şey gelen, en pratik çözümü en hızlı bulandır. Gel gör ki bu “her şeyi” becerebilen kadın söz konusu teknoloji olunca kalakalır Ama belki de doğru motivasyona ihtiyacı vardı, ve işte onun da tam zamanıydı.

1.5 sene boyunca yani #babyboom doğdu doğalı onunla dolu dolu geçen günlerin ardından yeni yıl ile birlikte Ankara’ya dönme zamanı gelmişti, hem bana hem oğluma günde 24 saatliğine adanmış en büyük yardımcım artık evine dönüyordu ve ben de ona çok güzel, çok değerli bir yılbaşı hediyesi almak istiyordum. Düşündüm düşündüm, ne hediye edebilirdim ki? En sonunda ona en kıymetlisini yani torununu hediye etmeye karar verdim:)

htc00b

Diyeceksiniz ki torun nasıl paketlenir de hediye edilir:o Hala 90’lardan kalma bir telefon kullanmaya devam eden annemin torununun sesini her gün duyması, videolarını izlemesi, ses kayıtlarını dinleyip, fotoğraflarını büyütüp büyütüp boncuğum diye ağlaması, komşularla birbirlerine torun slaytşovları yapması için ona bir akıllı telefonu yılbaşı hediyesi olarak almaya karar verdim.

htc02 htc03

Zaten ben de telefonumu değiştirmek istediğim için bir taşla iki kuş vuracaktım. Malum benim için ne konuşma, ne mesajlaşma, Styleboom söz konusu olunca en önemli şey fotoğraf ve video; biiir sürü araştırmadan ve shiftdelete’i son yorumlara kadar okuyup ezberledikten sonra kendim için bir HTC (One M8) edinmeye karar vermiştim, daha kullanıcı dostu, daha büyük ekranlı, yine görsel kalitesi ve yüksek bir adet de (Desire 816) anneme beğendim. Açıkçası her iki telefonun tasarımı ve kamera özellikleri en önemlisiydi benim için, anneme önce mini mi seçsem diye düşündüm ama sonra ekranın daha büyük olmasının hem amacıma hem onun kullanım rahatlığına daha uygun olacağına karar verip Desire seçtim.

htc01

Teknolojiyle başı hiç de hoş olmayan annemin her sabah “günaydın benim boncuk gözlüm” videosu çekip bize yollaması beni hayretlere gark etmedi değil, diyorum ya meğer bugüne dek doğru motivasyonu yokmuş; ne benim evlenip başka şehre gelmem, ne kızkardeşimin tayini; bizim için bir türlü kullanılamayan teknoloji babyboom için anında çözülmüş. Bu türden bir şaşkınlığı bir de yabancı polisiye diziler uğruna DivX’e takla attırdığı zaman yaşamıştım. Kıskanmalı mıyım?

htc05htc06

Benim telefonda  #AkıllıGöz bölünmüş çekim özelliği var #babyboom takılırken kendimi de aynı karede videoya çekebiliyorum ya da çift kamera ile ikimizin fotosunu aynı anda çekebiliyorum ve anneme ikimizin fotosunu birden yolluyorum.

Annem için en harika hediyeyi seçtiğime emin olduğuma ve bunu da paketi açarken “çok çok istiyordum” derken dolan gözlerinden anladığıma göre şimdi ben böylesi alıştıktan sonra annemin özlemini nasıl tolere edeceğim galiba onu bulmalıyım… Eh teknoloji her şeye de çare değil tabii."En Güzel Hediye Torun Diyorlar!" postu İçin 11 yorum yapılmış.

 1. esra diyor ki:

  Çok, çok harika bir hediye olmuş ayrıca yine çok harika bir post olmuş. Çok sevdim :)

 2. pisimel diyor ki:

  Yaa o babyboom ne tatlı olmuş Boom :)) Sizi İzmir’e bekliyoruzz :))

 3. nhl diyor ki:

  babyboomun kazağı şa ha ne!!

 4. Bahar y. diyor ki:

  Ojelerinizin rengi bile ayni:) anasinin kızı lafı sanırım durumu özetler :)

 5. Mordolap diyor ki:

  Boom (yine) beni araştırmak zorunda biraktirmadigin için sonsuz teşekkürler. mutlaka inceleyeceğim. Xoxo

 6. NAR diyor ki:

  Ah nasıl da anlıyorum seni şu an Boom.. Aynı durumdan mütevellit anneciğimle dipdibe oluşumuz, 30 yıl boyunca yapmadığı bağımlılığı benim tosbağam doğduktan sonra yapmıştı.Anne olmamın etkisi büyüktü eminim.Birgün, “anne,sen de benim tosbağamı sevdiğim kadar seviyor musun beni? Öyleyse ben çok şanslıyım” demiştim. “Sen daha taze annesin,benim sevgimin yanında seninkinin esamesi okunmaz!” diye yapıştırmıştı. Anne olduktan sonra anneme daha bi düşkün oldum. Bilmiyorum, yazını okuduktan sonra duygusallığım tavan yaptı bu yüzden sanırım:) çok güzel bi yazı olmuş,kalemine sağlık. Ha bu arada,tekrar söylemek isterim: lütfen yaz.roman mı olur masal mı olur biriken Boommood’lar kitap mı olur bilemem ama lütfen yaz:)

 7. ComoLoko diyor ki:

  Bir numara telefon secimi, aferin…

 8. zuhal diyor ki:

  nefret ediyorum şu “anne olunca anlarsın” lafından…ama doğruymuş! Çok güzel,doğru ve on ikiden vuran bir yazı olmuş booom.

 9. zuhal diyor ki:

  boom babybooma kim bakıyor diye sorabilir miyim? benim kafamı kemiren bir soru sen nasıl çözdün merak ed
  ttim?

  • styleboom diyor ki:

   babyboom’a genel olarak ben bakıyorum ama 1 aydır da birlikte oldugumuz bir yardımcımız var artık:)

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu