72nd Annual Golden Globe Awards - Arrivals

Bir zamanlar ünlüler daha ödüllerini öpüyorken kırmızı halı raporunu hazır eden bendeniz artık gecelerimin sahibi #babyboom olduğu için maalesef aynı hızda ve detayda karşınızda olamıyorum:) Affedin! Umuyorum benim minnoş 3-4 yaşına geldiğinde kırmızı halılar da yeniden daha güzel, daha ışıltılı ve daha kayda değer olur:p

Pek çoğunuz zaten fotoğrafları gördünüz, en iyi ve en kötü giyinenlerinizi belirlediniz, haydi şimdi benim gözümden kırmızı halıya dönelim:) Öncelikle dikkatimi çeken önemli detayları özetleyeyim:
- Altın Küreler gösterdi ki sezonun gece elbisesi trendi derin V dekolteler! Altın Küre’de hemen hemen tüm ünlüler “küreler”ini ortaya dökmüştü:) Biz biz olalım yine de düğün, mezuniyet sezonu geldiğinde bu trende kaptırmayalım, sonuçta halay çekmeden, iki göbek atmadan duramayan milletiz, sonra video ve fotoğraflarda pişmanlıklar yaşanmasın hihi:)
- Metalikler dışında baskın renk kırmızı idi.
- Doğrusu çok aramama rağmen bir türlü yüksek çözünürlüklü versiyonlarını bulamasam da bence Altın Küre’nin galiba elbiseler değil clutchlar oldu, ben böyle güzel clutch topluluğu görmedim! Hepsi bir sanat eseri ya da mücevher gibi idi.
- Makyaj trendi kesinlikle nude dudaklar, aydınlık yüz ve hafif göz makyajı.

Benim kare asımı sıralarsam:

1) Emilia Wickstead içinde Diane Kruger
2) Armani Prive içinde Allison Williams
3) Chanel Couture içinde dakota Johnson
4) Atelier Versace içinde Jessica Chastain ve Lanvin içinde Emma Stone

6diane_emilia

Asalet, zarafet, tavır; eh kadın da güzel. Her zaman yerinde, dozunda ve dikkat çekecek şekilde giyinmeyi de biliyor! Kırmızı halıdan eksik olmasın:) Kruger farklı bir dokuma tekniğine sahip dokulu gümüşi bir kumaştan EMILIA WICKSTEAD elbisesi ile enfes. Elbisenin sıfır yakası yanında kolların omuzlara doğru genişleyerek kesimi, aşağıda da kuyruğa dönüşen evaze etek ile öyle güzel bir orantı oluşturmuş ki Kruger enfes bir silüet sunuyor. Clutch en iyilerden. makyaj ve saç ise sade ve kusursuz.

0allisonwilliams_armaniprive

Allison Williams kırmızı ARMANI PRIVE’si ile kusursuz. Elbisede Armani couture imzası olan yoğun ve serpme kristal boncuk işlemenin zirve yaptığını görüyoruz zaten. Straplez üst ve volanlı etek ile Williams yaşına ve tarzına uygun bir modern prenses olmuş. Genelde kırmızı elbiseleri patlatan safir/zümrüt mücevherler yerine Williams’ın iyice belirginleştirilen yeşil gözleri yetmiş:)

5dakota_cc

Dakota Johnson’ın grinin 50 tonunda birini seçeceğini düşünüyordum, o da gümüş grisi olmuş:) CHANEL COUTURE elbisesi gecenin metalikleri içinde en en en iyisi idi. Göğüs kısmında bir zırh kadar sıklaşan ve ortada bir çiçek aplike dönüşen elbisenin yüksek belinden sonrası neredeyse şifon inceliğinde bir pul işlemeden oluşuyor, doğrusu bunu bu derece ince hale getirmek de ancak Chanel işçiliği ile mümkün olur herhalde. Ne ayakkabı, ne mücevherler, ne makyaj bu total metalik görüntünün önüne geçmeyip bütünleştiği için görüntü enfes. Genelde bel bölgesinden iki parça olan elbiselerde ünlülerin üzerinde hep bir fit problemi oluyor, oysa podyumda harika görünüyor, ne demek istediğim Julianne Moore’da göreceksiniz:) İşte o şanssızlık burada yok:)

15jess_versace

Roger Rabbit’in sevgilisi kadar seksi bir halde arz-ı endam eden Jessica Chastain her zaman kızıl saçları ile uyumlu bir rengi yakalayıp bizi vuruyor.  Bu defa ATELIER VERSACE içinde eski Hollywood ışığını bronz renkle yakalamış. Aslında oldukça klasik bir modelin daha yoğun drape ve renk etkisiyle nasıl da şahane durabileceğinin kanıtı. Gecenin Rita Hayworth’ı:)

8emma_lanvin

Kırmızı halıda gece elbiseleri her daim favorim evet ama Emma Stone faktöründen midir bilmiyorum işte bu tulum tam da bu törene uygun ve aynı zamanda bambaşka diyorum. Stone, en sevdiği isimlerden LANVIN içinde yine kendinden söz ettirdi. Tulumun kristal ve metal taşlarla işli gövdesini arkada kocaman bir fiyonk olan saten kemer ve sigaret kesim smokin pantolon tamamlıyor. Çok ama çok güzel, hem çok şık hem çok modern, hem çok genç.

26naomi_gucci

En iyilerimi bitirdiğime göre 5. en şıkımı da ilan edeyim:) Naomi Watts sapsarı GUCCI’si içinde harika! Elbise slim kesimi, göğüs kısmındaki drapesi, kemeri ile modern bir şıklık sağlamış, ama itiraf edeyim daha dolgun vücut hatları ve daha buğday ya da pembe bir ten ile daha iyi duracaktı. Watts ile birlikte çok sarı olmuşlar, oranj ruj dahi çok fazla kurtaramamış ama bu etkiyi yüz ile elbise arasına giren o muazzam yılan biraz hafifletiyor.

Sırada kırmızılar var:

31taylor_

Orange is the New Black’den Taylor Schilling turuncu giyecek değildi ya:) Kesimi, rengi ve duruşu ile gerçekten de çok şık bir RAPLH LAUREN ile çıktı karşımıza. Elbisenin yakası Schliing’in üst kısmını biraz daha dolgun gösterirken, kocaman eteği de harika bir oranlama yapmış.

10heidi_

Bir süredir kırmızı halıda dağıtan Heidi Klum kırmızı ATELIER VERSACE içinde yine tanrıça gibi. Elbisenin gövde kısmındaki mozaik benzeri işlemenin ve drapenin asimetrik birleşimine bayıldım.

33janefonda

Şu aerobik nelere kadir dedirten Jane Fonda da VERSACE içinde. Versace kırmızı halıya sağlam bir dönüş yaptı farkettiyseniz:) Fonda’ya özel dikilen elbise özellikle bu yaş kadınların kollarını kapatması için inanılmaz şık bir model.

11helen_

Diğer yıllanmış şaraplardan Helem Mirren DOLCE&GABBANA içinde enfes. Elbisenin kesimi, rengi sebebiyle yeterince çarpıcı olduğundan göğüs kısmındaki dozunda ışıltısı harika. Ama daha harikası Mirren’ın Charlie Hedbo suikastının kurbanlarına dikkat çektiği dolmakalem şeklindeki broşu. Mirren farkı!

3CZJ_

Catherine Zeta Jones kıpkırmızı ANGEL SANCHEZ elbisesi içinde pek şık ama hem o hem elbisesi sosyal medyayı daha çok Salsa emojisine benzetildiği için salladı:) Elbisenin yakasındaki drape gördüğüm en şık drape yerleştirmelerinden biri. Saç ve makyaj harika! Ama bence Zeta-Jones bu tür bir prenses etek kesimini bırakmalı:)

17marguiles_ulyana

Her kırmızı halıda birileri ULYANA SERGEENKO giysin diye bekliyorum, ama demek bir şeyi çok istememek lazımmış:) Julianna Marguiles hep değişik isimleri bulup kırmızı halının en şıklarından olmayı başarır, yıllar yıllar önce kimse couturier olarak bakmıyoren Giambatista Valli’yi de ilk kez o kırmızı halıda giymiş ve muhteşem olmuştu. Bu defa da benim dileğimi yerine getirmiş ama bu elbise mi? ! Ow yooo diyorum:) Bu ayakkabılar ile, bu boyda, bu şekilde mi?!

25lena_zac

Lena Dunham sallamıyorsun tamam, peki ama ZAC POSEN sen de mi sallamıyorsun? Hiçbir tarafından tutulamayacak, bence gecenin en kötülerinden biri. Elbise, kesim, kumaş, asimetrik etek, ayakkabılar, tam yeterince kötü olmadı hadi şunu da koyup daha da kötüleştirelim dercesine. Ama biraz dursaydınız!

20kate_versace

Sırada beyazlar var! Kate Hudson beyaz içinde her zaman çok güzel, bu defa hem güzel, hem seksi, hem dur bi dakka nasıl yani:) ATELIER VERSACE elbise içinde öyle çok yer açmış ki, yine de güzel olmuş, anlayamadım:) Elbisenin gövdesi ikinci bir kaburga gibi saran enine pırıltılı ve boyuna transparan şeritlerden oluşuyor. yaka derin mi derin dekolte, sırt derin mi derin dekolte! Deniz kısı kesim de son vuruşu yapıyor:)

16julia_

Julia Louis Dreyfuss NARCISO RODRIGUEZ içinde sıradan ama klas, iddiasız ama zarif. Şık mı? Evet şık:)

7emily_

Beyaz MICHEAL KORS elbisesi, saçları ve küpeleri ile biraz Helenistik yapan Emily Blunt’da neden bilmiyorum, yine de bir olmamışlık seziyorum. Belki o gece çok ağır grip olduğundan havasında değil:) Belki bu tür göğüs biraz daha ince yapılı bir gövdeye ve küçük göğüslere göre olduğundan.

29salma

Giyinirken en önemli şey “dur”mam gerek diyebilmek sanıyorum. Zaten kısa boy için çok da doğru olmayan bir kesimde atlas yorgan gibi bir elbise giymiş olan Salma Hayek, tam o gümüşi kemerle biraz modern, biraz şık olmuş ki dur saçıma da bir gül tutturayım, hemen dibinden de neredeyse tavuskuşu büyüklüğünde bir tüy pırlanta küpe takayım, yetmedi kafam kadar topuzları olan bir clutch edineyim, ama koluma da kol boyumu ve beni iyice tıknaz gösterecek dev bir kelepçe kondurayım demiş. Oysa  jakarlı dokuması ve inci beyazı rengi ile elbise güzel, o kemerle daha da güzel. Keşke o kadar da kalsaydı, içinde de başkaca biri olsaydı.

28rosamund_vera

Rosamund Pike’ın sadece güzel yüzüne bakarak gözlerime eziyet etmemeyi seçiyorum! Bu kadar güzel bir kadınsın, daha yeni doğum yapmış sayılırsın, bu açmaca, saçmaca, hadi onu geçtim de vücudu böle böle bu kadar berbat, bir kovaya benzetecek modelde elbise seçmeye ne gerek vardı? Gerçekten de post pregnancy sendrom deyip konuyu kapatmalıyım diye düşünüyorum:) Elbise VERA WANG.

23keira

Bir şaşkınlıktan küçük dilimi yutma sebebi de Keira Knightley oldu. Kendisini sanıyorum hayatında ilk defa “şık değil” , yoo eleştirmiyorum, bunu da direk hamilelik sebebi ile tepetaklak olan hormonlarına veriyorum. Yoksa böyle bir şeyi yapmazdı, dahası yapamazdı, kadın stil fışkırtıyordu bugüne dek, oysa şimdi bir palyaço kostümü giymiş sadece markası CHANEL’miş gibi.

30sienna_miu

Sienna Miller  bu saç kesimi ve makyajı ile alelade bir sarışın güzel gibi, oysa onda her zaman bir başkalık, bir Brit tavır, bir bohem orijinallik olurdu. Derin V dekolte boyunca kristal tal işli, nakışlı, kemik rengi MIU MIU elbisesi güzel, hemen her Prada ve Miu Miu seçimi yapan ünlüde olduğu gibi elbisenin fiti maalesef kusurlu. Hem göğüs kısmında (özellikle videolarda daha belirgin) potlar vardı, hem bele oturuşu zayıf. Bu türden bir kumaş ve kesimdeki etek kısmının ise kesinlikle asimetrik olmaması gerektiğini düşünüyorum.

27reese_

Gecenin mücevher ışıltısındaki metalik yıldızlarına Reese Witherspoon ile başlıyorum. Her zaman klasik ama şık seçimlerden yana olan Witherspoon bizi yine şaşırtmıyor, gümüş ışıltılı bir CALVIN KLEIN ile geceye katılıyor. Elbise muhteşem.

18julianne_givenchy

Julianne Moore’un degrade metalik  ve etek ucu kuştüyleriyle  süslü, ben Tisci’yim diye bağıran GIVENCHY elbisesi çok çok güzel ama bence yine yanlış ismin üstünde. Moore’un güzelliği ve zarafeti arttıkça arta dursun elbisenin belden üstünün onu bir dikdörtgene çevirdiği aşikar, bunun yanında bel çizgisinin de sanıyorum biraz yukarıda olması daha isabetli olurdu.

19kate_

Kate Beckinsale beni önce cavalli giymemesi sonra denizkızı modeli seçmemesiyle şaşırttı. İyi de yapmış çünkü gövdesi tamamen taş işlemeli bir zırh gibi saran ve belden aşağıya derin yırtmaçlı bir şifon  etekle devam eden ELIE SAAB elbisesi muhteşem.

14jlo_zuhair

Gecenin en seksi kadınlarından biri ZUHAIR MURAD içindeki Jennifer Lopez elbette! Elbisenin dekoltesi bu kadar abartı olup dikkatimizi sadece göğüslere çekmeseydi omuzdan devrilerek gelen enfes pelerin detayı, kumaş üzerine incecik gümüşi sırmalarla donanmış filenin ince işçiliği daha çok konuşulurdu sanıyorum. Bence müthiş güzel bir tasarım ama J-Lo’nun altında ezilmiş:)

Devam edeceğiz.

:)

 

 

 "72. Altın Küre Ödülleri" postu İçin 4 yorum yapılmış.

 1. minineos diyor ki:

  işte beklediğimiz an :) Bir fincan kahve ve Styleboom’un Golden Globes yorumları. Oscarları da heyecanla bekliyoruz. Sevgiler

  Sinem
  @minineos.com

 2. Funda diyor ki:

  kırmızı halı’ya senin gözünden bakıp,okumak harika. Emeğine sağlık :)

 3. fatoş diyor ki:

  Benim favorim de Dakota Johnson oldu.
  Julianne Moore konusunda haklısın, ayrıca kolları çok sarkık ve yaşlı duruyordu. Fotoğraf hilesimi bilemedim ama çok fenaydı.
  Amy Adams ve Taylor Swift için de değerlendirme bekliyoruz sevgili boom…

 4. Twitwitchh diyor ki:

  Ah boomcum babyboomdan az küçük bi kız bebek annesi olarak hiç meraklanma ben de altınküreyi seninle aynı hızla her yıl olduğu gibi senin sayfandan takip edebiliyorum

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu