twigyb

Genelde güzellik değil de giyim kuşam trendlerine yer vermeyi daha çok sevsem ve tercih etsem de bu defa bu trendin ilham kaynağı olan kadını da çok sevdiğimden olacak bir istisna yapmak istedim. İşin açıkçası pek yetenekli makyaj artisti arkadaşım Uğur Kıral‘ın son zamanlarda instagramda sık sık paylaştığı ve benim bayıldığım face chartlarından birini de buraya kondurmak için bahaneler aramaktaydım:) Ve işte buldum! Denemesi biraz da cesaret isteyen, ama uygulandığında da bizi şüphesiz bir oyuncak bebeğe döndüren “Twigy Lashes” trendi bu sezonun en hit güzellik trendlerinden biri.

twigyd

Efsanevi model Twigy’nin makyajı Gucci’den, Saint Laurent’e; Prada’dan Rochas’a devlerin sonbahar-kış 2014 podyumunun ilham kaynağı idi; Twigy’nin bildiğimiz makyajına farklı yorumlar katan bu evler bir şey söylüyorsa ona kulak kabartmak gerek:)

Twigy makyajı denince aklımıza ilk gelen haliyle kocaman gözler ve belirgin alt kirpikler: yani maskara ve eyeliner önemli. Haliyle odak gözlerde olduğu için nude dudaklar ve ten makyajı. Aslında uygulaması oldukça basit, fazla ürün gerektirmeyen bir makyaj trendi bu. Ne çok minimalist, ne abartılı. Hem bebeksi hem dikkat çekici. İrileşmiş buğulu gözler, upuzun kirpiklerle Twigy’nin bu hafif dramatik görütüsü sonbahar hüznüne de yaraşacak.

twigy gucci ysl rochas prada

Yukarıda sırasıyla Gucci-Gucci backstage- Saint Laurent-Rochas ve Prada defile makyajlarını görüyoruz. Her ne kadar biz podyumlarda çok farklı yorumlarını görsek de, günlük hayatımızda Twigy’nin makyajının birebir örneğini uygulamakta yani klasiğe sadık kalmakta fayda var, çünkü hakikaten de her anlamda dozunda. Gri göz kalemi, siyah far, takma kirpik, nude dudaklar ve pürüzsüz aydınlık bir ten.

Renk, gölge ve ürün anlamında Uğur‘un çizimi bize epey ipucu veriyor; yine de Youtube’da bu makyajın uygulanışı ile ilgili sayısız video da var."Twigy Makyajı" postu İçin hiç yorum yapılmamış..

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu