gozdebaykara 1

Sıcaktan kavrulsam da Ankara’dan herkese kocaman, mutlu mesut bir merhabaa! Anne evini, mahallemi, balkon kahvaltısını, kızkardeşimi, akşam akşam Bahçeli yürüyüşlerini, canım okulumu ODTÜ’mü, arkadaşlarımla telefonun ucundan değil de diz dize görüşmeyi, İstanbul’da unuttuğum bir şey için gecenin 11′inde komşunun kapısını çalabilmeyi, kuaförümü ve Sevilay ablacığımı, akşamları babamın getirdiği AOÇ dondurmasını öyle özlemişim ki 32 dereceye bir kaç derece daha eklesek gam yemem:)

Dahası eve geldiğimde beni bekleyen şu yukarıdaki şahanelerle geçmişe gidip gelmenin keyfi için de bir birkaç dereceye daha katlanabilirim! Beni takip edenler anımsayacaktır Mart başında sizlere annemin çocukluk arkadaşının kızı benim çocukluk arkadaşım Gözde Baykara‘nın Nar-ı Aşk sergisinden ve Hüzünbazlar isimli yastık koleksiyonundan bahsetmiştim. Sanatsever Boomerlar Gözde’yi radarınıza alın, adını sık sık duyacaksınız.

gozde baykara 2

Şimdi vereceğim haber ise hazır Alaçatı’da tatil yapanlar için geliyor: Gözde, modern Havvalarını bu defa Alaçatı’da bir sergiyle sanatseverlere sunuyor. 18 Temmuz-1 Ağustos arası Galeri Alaçatı’da yer alan sergiye Köşe Kahve’de kahve keyfi sonrası, Kum Beach’de akvaryum gibi bir suya balıklama atlama öncesi, pazara uğrayıp tazecik otlardan almadan biraz önce, Hacımemiş Mahallesinden bir kaç antika parçayla dönüşünüzün akabinde uğrayın, görün, bayılın derim:)

gözde baykara afiş"Gözde Baykara Modern “Havva”larını Alaçatı’ya Getiriyor!" postu İçin 5 yorum yapılmış.

 1. fatoş diyor ki:

  Ankarada halen eskisi gibi güzel olan bir şey varsa o da AOÇ dondurması, haklısın :)Hoşgeldiniz…

 2. Merve üzüm diyor ki:

  Ben de Ankara da yaşamaya başlayacağım artık, hiç bilmiyorum , güzel yerleri nereler ?

  • styleboom diyor ki:

   ben artık senelerdir Ankara’ya sadece okuld arakadaşları vea ilemi ziyaret amaçlı geldiğim için çok fikrim yok:) Ama bence Ankaralı bloggerlar size harika öneriler yapacaktır : Zülal Ateş, Funda Uçal, Minikkuş Blog ve Ahmet Elbir’e uğrayın derim:)

 3. zeynep sökmen diyor ki:

  Ankarada üniversite okumuş ve istanbulda yaşamak zorunda olan biri olarak yazı beni cok duygulandırdı..Ankaradaki dostlukları özlüyor insan..

 4. =/= YAVRUTO =/= diyor ki:

  Çoğu zaman Ankara’yı neden özlediğimi anlamıyorum ama özlüyorum. 10 dakikada evimde olmayı belki ama en çok içindekileri..Ailemi, arkadaşlarımı.. Depozitolu cam şişesindeki o kırmızı kapaklı(plastik olmayanı) AOÇ sütümüzü de özlüyorum.

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu