letters1

Dijitali ne kadar seversek sevelim kağıda kaleme aşkımız hiç bitmesin oldu mu! Gerçi böyle söylüyorum ama blog yazalı beri ne eskisi gibi günlük tutar oldum, ne karaladıklarımı temize geçer oldum. Geçen ay rastladığım ve o gün bugündür haftada bir iki doz okuduğum bir web sitesinden bahsedeceğim bugün size, bu siteden bahsedeceksem de size bir mektup yazmasam olmazdı:) Uzun zamandır mektuplarımı sadece oğluma yazıyorum :)

Letters of Note mektupların, telgrafların, posta kartlarının derlendiği bir site. Kimlerden? Ünlü yazarlardan, ressamlardan, filozoflardan, başkanlardan; sevgililerine, öğrencilerine, hiç tanımadıkları insanlara, birbirlerine, oğul ve kızlarına, kendi gençlik ya da yaşlılıklarına ya da hiç kimseden hiç kimselere.

letters3 letters-of-note-1-thumb-620x393-79569

Mesela Keith Richards, teyzesi Patty’ye “Mick” diye biriyle tanıştığından bahseden bir mektup yazmış, Mick Jagger! Marilyn Monroe’nun hastaneden psikiyatrına yazdığı 6 sayfalık mektup da muhteşem. Bir ortaokul öğrencisinin ödev olarak Kurt Vonnegut’a (ki kendisine ne kadar hayranım bilirsiniz) yazdığı mektuba yazarın cevap olarak yolladığı mektup ise ilham verici! Evet kimi biraz sıkıcı ama ben çoğunu çok sevdim, hedefim kitabını da edinmek!

Anmadan geçmek olmaz: bugün maalesef yine bizim kanlı ve karanlık yıldönümlerimizden biri. Bazı şeylerin acısı hiç dinmiyor değil mi, adalet yerini bulmayınca tesellisi de olmuyor."Letters of Note" postu İçin 8 yorum yapılmış.

 1. modahayatımda diyor ki:

  Sevgili Boom,

  Sana bu mektubu kendi el yazımla göndermek isterdim. Bir zamanlar el yazısından karakter analizi bile yapılıyordu. Şimdi el yazımı ben tanır mıyım acaba? Teknolojinin getirdikleri işte, ya da götürdükleri mi demeli?
  Hayatının yansıttığın kadarına tanık olmaktan çok memnunum. Bazen yaşam enerjim oluyorsun, bazen seninle dertleniyorum. Seninle doğrudan tanışmıyorum ama bir şekilde bir ilişkim var (ilişki kelimesi yerine kelime aradım; çünkü işteşlik içermemeli diye düşünüyordum sen bana bu mektubu yazana kadar; şimdi farkettim ki ilişki doğru kelime :) Belki de benim de bir anne olmam ayrıca yakın hissettiriyor… Aslında sebep çok, içtenlik, samimiyet, gülüşün ve daha pek çok şey, işte bugün de bu mektup.
  Gülüşünün daim olması dileğiyle :)
  Modahayatımda :)

 2. NAR diyor ki:

  Aklımdan geçtin bugün biliyor musun sevgili Boom? Madımak katliamı üzerine, bloga olmasa bile twitter a muhakkak bişeyler yazar dedim..maalesef, hak yerini bulmayınca keder yerini öfkeye bırakabiliyor.üstelik bu adaleti gözünün içine baka baka sakladıklarında öfken de kemikleşebiliyor..!

 3. DİLBER diyor ki:

  Merhaba Sevgili Boom

  Nasıl olduğumu sormuşsun mektubunda iyiyim :) Sağlığım yerinde ve sevdiğim bir işim vede sevdiğim iş arkadaşlarım.Çok aşık olduğum ve onunla evlendiğim için çok mutlu ve huzurlu olduğum bir sevgilim var ^.^ Daha ne olsun? Dur bakim sanırım bize, evliliğimizde yarın yani 3 Temmuzda 3. yılımızı dolduracağımız için bir baby boom lazım :))) Tatile gidemedik daha ama senin tatil fotoğraflarınla bir nebze olsun denizle özlem giderebildim ve Ağustos sonunda umarım küçük bir kaçamak yapacağız Kuşadasına :)) Seni sevgiyle kucaklıyorum,enerjini ve gülen güzel yüzünü bizden mahrum etme mutlu kal^.^

 4. EMEL diyor ki:

  İyiyim galiba boom tatile çıkamıyorum ne yazık ki stajyer olarak nasıl yaptım bilmiyorum ama başladım işte bi moda dergisinde şuanad san ofisten yemek saatinde sessizlikten sesleniyorum :) etrafta fikirlerin uçuştuğu her an her saniye yenibişey öğrendiğim bi yerdeyim aslına bakarsan korkutuyor bu beni ya yetişemezsem ya geride kalırsam ya hayal ettiğim gibi olmazsa ? Plan yapmak mı iyi yapmamak mı mesela hayal kuruyorum ama ya sonra yıkılırsa ? 22 yaşında hayatın içinden sana ufak bi mektup o zaman her zaman yol göstericim olman dileğiyle sevgiler…

  • styleboom diyor ki:

   ne guzel:) korkmadan, hayal kurmadan olmaz; korktugun basian gelmeden, hayallerin yıkılmadan da olmaz:) o yuzden ne yasarsan yasa hepsi senin icin merak etme!

 5. tARchIN diyor ki:

  Aaa bu kadar olur!Ben de bu yaz “mektup” ları okumaya karar vermiştim: Orhan Veli’nin, Nazım’ın.. yazdığı mektuplar.

 6. elif diyor ki:

  ahh bir de Ahmet Arif in Leyla Erbil e yazdığı mektupları okumalısın.

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu