closh butik

Bir Pazartesi’yi daha nasıl geçtiğini anlamadan geçirdim ve karşımda Salı:) Saatler daha geceyarısını vurmadan balkabağına dönüştüğüm bu güne beni çok heyecanlandıran bir gelişmeyi, oğlumla yüzme dersimizi, eve aldığım frezyaları, ucu ucuna yetişsem de aksatmadığım pilates seansımı sıkıştırabildiğim için mutlu, yorgun ama yine de keyifli işte ekranımın başındayım.

Özberk’in enfes fotoğraflarının bir masal anlattığı bu postun başrolünde ise “Closh” var. Eminim çoğunuzun bildiği, hayranlıkla takip ettiği Closh teatral kostümleri, geçmiş zamanlara selam duran tasarımları ile beni hep kalbimden vurmuştur. Malumunuz feminen, asil, dönem ruhlu kıyafetlere bayılıyorum ve Closh işte bunların hepsi! Park Bosphorus Hotel’in görkemli mekanlarında yaptığımız çekim eşliğinde Closh’un arkasındaki isme Serli Keçoğlu’na sordum, o da yanıtladı: ilham perisi olan babaannesinden, Closh’un büyüsüne hepsi yazının devamında:)

2IMG_5487

SB: Closh’un arkasındaki isimsiniz. Bize biraz kendinizden ve Closh’un hikayesinden bahseder misiniz?

Serli Keçoğlu: Modayla küçüklüğümden beri ilgiliydim, sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik bölümünden mezun oldum. Mezun olur olmaz da moda dünyasına atıldım. 2005 senesinde Selvin Parunakya ile Closh’u kurduk.

SB: Closh’u yaratmak istediginizi ne zaman, nasil anladinız ve bunu gerceklestirmek icin nasil hazirlandinız?

SK: Closh aslında çocukluk arkadaşım ile bizi bir araya getirip markayı kurmamızı sağlayan Natali Ohanesyan’ın fikriydi. Zaten moda sektöründe çalıştığım için bir marka kurup kendi tasarımlarımla ilerlemek planlarım arasındaydı.

2IMG_5649

SB: Burada çekimimizi aslında 2014 kış koleksiyonuna yaptık, bu kendini bir asilzade gibi hissettiren koleksiyon nasıl ortaya çıktı? İlkbahar/Yaz 2014 için nasıl bir masal anlatıyorsunuz?

SK: Benim koleksiyonlarımın ilham kaynağı babaannemdir. Genel temasının yanı sıra her koleksiyonumda ana fikir bellidir aslında. Çünkü babaannem çok şık bir kadındı. Zamana ve mekana gore çok güzel koordine edilmiş bir gardırobu vardı. Ben de kadınların bu şekilde giyinmelerinden yanayım. Ogle yemeğine giderken ya da bir baloya giderken ne giyeceği belli olmalı. Yani aslında stili her zaman ön planda tutuyorum. Bu koleksiyon da da yoğun olarak zaman algısı var, barok döneminden tutun da 50’lere kadar atıflar var.

SB: Closh özellikle couture denince ilk akla gelen tasarım butiklerinden biri. Peki yeni hedefleri, yeni planları var mı?

SK: Couture’u seviyoruz. Hazır giyim koleksiyonlarımızın yanı sıra özel dikim hep olacak. Zaman zaman değişiklikler de yapıyoruz. 2011 yılında tam da 5. Yılımızı kutladığımız günlerde bir bebek koleksiyonu çıkardık. Koleksiyonun özelliği de hazır giyim koleksiyonumuzdaki parçaların 0 – 6 yaş arası çocuklar için hazırlnmış olmasıydı. Daha uzun vadede ise başka planlarım var. Senelerdir topladığım moda kitapları var ve buradan yola çıkarak bir moda kütüphanesi açmayı planlıyorum. Buna ek olarak dekorasyon ve antika eşya bulmak/satın almak ile ilgili danışmanlık yapabileceğim bir mekan açmayı düşünüyorum.

closh cut out

SB: Closh kadınını nasıl tanımlarsınız? Kalıpları, sevdikleri, nefret ettikleri var mıdır?

SK: Closh kadını kesinlikle stil sahibi… kesinlikle modayı takip eden ama trendlerin esiri değil, kendi stili olan ve kalıp demeyelim ama çizgisi belli olan diyebilirim. Romantik ve feminen tasarımları tercih eden kadınlar, çünkü Closh koleksiyonlarının özelliği herşeyden once kadını güzel göstermek üzere hazırlanması.

2IMG_5694

SB: Giydirmek istediğiniz özel bir isim var mıdır?

SK: Bugüne kadar cemiyet olsun televizyon ve show dünyası olsun bir çok ünlü ismi giydirdik. Özel davetler, TV programlarında çokça Closh kıyafetler görebilirsiniz. Benim beğendiğim stil ikonları var mesela onları giydirmek benim için büyük bir zevk olurdu; Kate Moss ya da Carine Roitfeld Closh tasarımları giysin isterdim.

2IMG_5723

SB: Closh’un çizgisini ben çoğunlukla teatral buluyorum, elbette şehirli kadına uygun sofistike modeller de barındırıyor ama o ilk anda göze çarpan, büyüleyenlerde bir sahnedeymişsin hissiyatı var. İlham periniz var mı, ya da ilhamlarınız için sık sık döndüğünüz şeyler?

SK: Tarihten ve belirli dönemlerden ilham alıyorum diyebilirim zaten bahsettiğin çizgi ve izlenim de biraz oradan geliyor. Dönemin büyüleyici kostümleri, sanatı kıyafetlere yansıtıyorum. Barok döneminden izleri de sıkça görebiliyorsunuz. Aslında feminenliğin ön planda olduğu dönemler hep benim için daha bir ön planda.

3IMG_5504"“Closh”un Büyüsü" postu İçin bir kişi yorum Yapmış.

  1. sibel diyor ki:

    Sevgili Boom;
    Gerçekten sizin stilinizi yansıtan ve size çok yakışacağından emin olduğum bir kolleksiyon, bayıldım:)

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu