bobbi2

Seher Polat a.k.a Mission Beauty‘nin kozmetik üzerine deneyimlerini paylaştığı dizinin ikinci yazısı ile karşınızdayım. Bu ayın konusu özellikle benim gibi fazlasıyla beyaz tenlileri, masa/ekran başında uzun saatler çalışanları, uykusuzluk derdinden muzdaripleri özellikle ilgilendiriyor. Göz çevresini aydınlatmak, koyu halkaları kapatmak. Takip edenler bilir benim favorim YSL Touche Eclat’dır, bakalım Mission Beauty‘nin sırrı ne?

The second post of Seher a.k.a Misson Beauty is about a vital problem: enlightining the dark circles around eyes. You know my secret weapon is YSL Touche Eclat, and let’s see what is it for Seher:)

bobbi3

Hemen her kadının en büyük cilt problemi göz çevresindeki koyu halkalardır. Bu durumu düzenli uyuyarak , dengeli beslenerek ve göz çevresi bakımımıza önem vererek büyük ölçüde azaltabiliriz ama yine de büyük çoğunluğumuz bu konuda makyaj ürünlerinden destek almaya ihtiyaç duyar. Şahsen ben çok uzun saatler çalışan ve hafta içinde sürekli uykusuz gezen bir insan olarak özellikle kış mevsiminde en yakın arkadaşım olarak göz altı kapatıcımı gösteririm. Unutmayın, az uyku yoktur; yanlış kapatıcı vardır:) Doğru kapatıcıyı seçerek saniyeler içerisinde uyanık bir görünüme ulaşabilirsiniz! Uzun araştırmalarım, deneme ve yanılmalarım sonucunda, benim en iyi sonuç aldığım; çevremdekilere uyguladığımda en memnun kaldığım ürünler Bobbi Brown’un corrector ve kapatıcı ikilisi oldu. Bu ikili özellikle tek başına kapatıcınızın yeterli gelmediği durumlarda kurtarıcınız olacak.

bobbi1

Bobbi Brown Creamy Corrector kapatıcınızdan farklı olarak şeftali alt tonlarına sahip bir ürün. Bendeki rengi “light bisque”. Gördüğünüz gibi oldukça koyu bir renk. Hele ki şimdiye kadar göz altında her zaman en açık tonlardaki kapatıcıları tercih eden biri olarak açıkçası bu renk tercihi bana çok garip gelmişti. Ancak göz altına uygulandığında koyu halkaları nötrlediğinden dolayı anında daha aydınlık bir görünüme sahip oluyorsunuz ve bu renk hiçbir şekilde sırıtmıyor. Sonrasında ise kapatıcınızı uyguluyorsunuz. Siz isterseniz bu aşamada sürekli kullandığınız kapatıcınızı da tercih edebilirsiniz.

bobbi4

Ben kapatıcı olarak da yine Bobbi Brown’un Creamy Concealer’ını kullanıyorum. Normalde tekli satılıyor mu bilmiyorum ama benim aldığım kitin içerisinde bir de sarı tonlarda(pale yellow) pudrası var. Kapatıcı adında da bahsedildiği gibi gerçekten kremsi bir yapıya sahip. Parmaklarınızla hafifçe ısıtarak uyguladığınızda çok doğal bir bitişe sahip oluyorsunuz, son olarak üzerine sarı tonlu pudranızı geçtiğinizde o eski halinizden eser kalmıyor :) Ve evet bu kadar ürün üst üste kullanıldığında ağır bir hissi olmuyor mu diye soruyorsanız, kesinlikle olmuyor çünkü ürünlerin tamamı ince bir yapıya sahip. Gün içerisinde de kesinlikle çizgilere dolmuyor. En azından ben öyle bir sıkıntı yaşamadım.

Bu iki ürün benim kurtarıcım diyebilirim. Sizin önereceğiniz ya da uzak durun diyeceğiniz kapatıcılar neler?"Mission Beauty: Göz Çevresindeki Koyu Halkalara Son" postu İçin 4 yorum yapılmış.

 1. pisimel diyor ki:

  Merhaba kafama takılan sorular var bu ürünle ilgili yanıtlarsanız sevinirim.ben bugüne kadar hep k vitaminli olan çıkartılmasa bile göz altına zarar vermeyen kapatıcılar kullandım.şimdi iki üründen bahsetmişsiniz bu iki ürünün ikisi de göz altına mı uygulanıyor..ikisinin amacı farklı mı? biri kapatıcı biri renk dengeleyici mi? uyku nedir bilmeyen bir anne olarak mor gözlerle dolaşmak zor :( ayrıca çizgileri dolduran ürünler daha yaşlı gösteriyor..bugüne kadar kullandıklarım hep böyle oldu..

  • seher diyor ki:

   Selam Pisimel, bu iki ürün aslında dediğin gibi farklı. ilk bahsettiğim corrector, göz altındaki renk pigmentasyonunu dengeliyor. Morluklar gözle görülür şekilde gidiyor. Sonrasında da ikinci aşama olarak kapatıcıyı uyguluyorsun. Bu ikinci katta benim göz çevremdeki morluklar tamamen kapanıyor. Aslında bu ilk aşama kapatıcıyla göz çevresideki koyu halkaları kapatamayanlar için alternatif. Bahsettiğin gibi çizgilere dolan ürünler insanı daha yaşlı gösteriyor. Bu iki ürünün yapısı ince, ayrıca ince bir kat olarak sürersen kırışıklara dolma problemi yaşayacağını düşünmüyorum.

 2. Zeynep b. diyor ki:

  Benefit’in erase paste’i de kesinlikle çok basarılı. Nemlendirilmiş cilde uygulandıgında gözaltlarını çok doğal kapatıyor. Tek basına yeterli, sürülüşü kolay.

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu