Couture haftasına karşı zaafım malumunuz, Paris’te gerçekleşen İlkbahar 2013 Couture koleksiyonlarını da eminim pek çoğunuz yakından takip ettiniz. Ben yine kulislerde yakalanan kareler ve couture’ü böyle muazzam yapan en ince detayları gözler önüne seren karelerle taçlandırmak istedim bu postu. Birbirinden güzel fotoğraflar sonrasında da bu yaz düğün, nişan, balo vs “telaş”ı olanlara Couture defileleri neler söylemiş bir toparladım:)

Dior
 Dior
 Dior
 Dior
Elie Saab
 Elie Saab
 Elie Saab
 Armani Privé
Armani Privé
 Valentino
  Valentino
  Valentino
 Valentino
 Chanel
 Chanel
 Jean Paul Gaultier
 Alexis Mabille
 Giambatista Valli
 Zuhair Murad
 Maison Martin Margiela
 Versace
  Stephane Rolland
 Stephane Rolland
Gelelim couture koleksiyonlarında en çok öne çıkan trendlere:

3 boyutlu çiçekler hemen her koleksiyonda vardı! Nakış, metalik parçalar ya da şifon aplikler şeklinde elbiseleri sarmalamıştı. 

Dantel ve şifonun bir arada yakada yarattığı ilüzyonda en sık rastlanan detaylardan biri idi, kesinlikle çok zarif bir duruş veren bu trendi gözden kaçırmayın:)
Bunun yanında fazlasıyla abartılı şapka, maske ve saç fileleri; şifon uzun eldivenler, metalik kemerler de öne çıkan aksesuarlardı.

[Görseller: Vogue.com]


"Paris Couture Haftası İlkbahar 2013" postu İçin hiç yorum yapılmamış..

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu