lovely4things.com
Bu başlık biz Türk vatandaşlarının oldukça aşina olduğu bir “politika”dan bahsetse de korkmayın sevgili Styleboomerlar konumuz ekonomi değil; ama yine de kısmen “yatırım”ı kapsıyor. İkinci tur indirim dalgasında kemere yatırım! Yukarıda göreceğiniz son kemer alışverişimle bu postun zamanı geldi de geçiyor dedim:)
Kemerlere düşkünlüğüm #boomstyle postlarından malumunuz:) Bir seferberlik olsa memleketteki pek çok kadına yetecek kadarını da depoladım, şimdi göbek Hut dağı gibi şişince pek çoğundan kısa süreli ayrılsam da hala evet haaala uygun kemerlerle elbiselerime hoşluk katmaya devam ediyorum.

Forever New

Elbette kemer bir ayakkabı ya da çanta değil ama bence aksesuarlar içinde yeri bunlardan sonra geliyor. Aynı elbiseyi, pantolonu, bluzu vs farklı kemerlerle farklı hallere ve stillere bürümek mümkün. Kemerler hem kullanışlı hem eğlenceli aksesuarlar, unutmayın.

Mango

Diyebilirsiniz ki, belin ince (idi) olduğu için sana konuşması kolay, ama hayır doğru nokta, doğru kalınlık ve doğru renklerle kemer herkesin dostu olabilir. Hatta size sizin istediğiniz yerde bir bel çizgisi yaratabilir, gövdenizi olduğundan uzun ya da kısa gösterebilir. 

 Cem Evirgen
Kemerfobisine son vermek için şimdi bir bakalım, doğru kemer nasıl seçilmeli? Bunlar kaba hatları ile bazı kurallar, ama şunu unutmayın kemer de mutlaka denenerek, aynada şöyle bir bakılarak alınmalı.

1) Doğru Nokta: Kemerin pozisyonu önemli! Kemer bazen bel çizginizin biraz üzerinde bazen biraz altında durması gerekebilir. Bel çevrenizde biraz fazlalık varsa doğru nokta bel çizginizin biraz üstü olmalı. Eğer gövdeniz normalden kısa ise kemer için doğru nokta önde  bel çizgisinin biraz altı, arkada ise tam bel çizgisi olmalı. Birden fazla doğru noktanız da olabilir!

 
Polo

2) Kemer Genişliği: Düz bir beliniz varsa arkadan daha kalınc abaşlayıp önde incelerek kavuşan kemerler daha belirgin bir bel ilüzyonu yaratabilir. Uzun gövdeler ve uzun boylular kalın kemerleri gayet rahat kullanabilirken, kısa gövdeler ve kısa boylular kemer kalınlığına biraz daha dikkat etmeli, zira kemer gövdeyi alt ve üst olarak ikiye bölen bir aksesuar.
Zara

3) Renk: İlk iki maddeyi hallettikten sonra kemerin rengini nasıl seçmeliyiz sorusu geliyor, kıyafetinizle tamamen kontrast yaratacak bir renk mi olmalı yoksa kıyafetinizin rengine yumuşacık karışacak bir renk mi? Kontrastı düşük ve kıyafetle aynı tonlarda kemerler özellikle bel çizgisi yeterince belirgin olmayanlar için idealdir ve uzun akıcı bir silüet sağlar. Bunun yanında yüksek kontrastlı kemerler bele daha çok dikkat çeker ve odaklar. 

   

Mango

4) Katmanlar: Bir elbise ya da bluzun üzerine giyeceğiniz ceket ve hırkaları, renk yumuşak mı olmalı yoksa kontrast mı kalmalı diye sorgulamadan rahatlıkla  kemerlerle kombinleyebilrisiniz. Kemerlerin bu şekild ekullanımı kıyafetinize ekstra boyut katacaktır. 

Aldo

5) Elastik: Kemer sadece siz ayaktayken değil oturduğunuzda da sizi sıkmamalı ve rahat olmalı, bu sebeple ya elastik ya da birbirine yakın delikleri olan kemerler seçmeye dikkat edin. 

Koton

6) Zaman Tanıyın: Kemer kullanmaya mesela benim kadar alışık değilseniz ilk başta denemeleriniz size garip gelebilir, pes etmeyiin;) Ayrıca yine alışık değilseniz bir şeyler sizi çok sıkıyormuş gibi gelebilir, bunun için de önce elastik versiyonlarla başlayın;)
    

İpekyol

Mango

Forever New

Kemerlerde taşlar, kristaller, altın renk, cesur tokalar favorilerim!
Genel olarak Zara, Forever New, İpekyol, Asos ve Mango en çok kemer satın aldığım markalar.

Asos ve İpekyol

Begüm Salihoğlu

Zara

Mango

İpekyol

Kemerleri üst üste takmak ya da farklı kemer bağlama teknikleri de artık çok moda, değişik öneriler için
şu linke bakmanızı öneririm:)

Mango

Asos

Asos

Mango
Ve hamilelik sürecine gelelim:) Robalı elbiselerimi beni sıkmayan kemerlerle süslemeyi ihmal etmedim. Üstelik bu hem göbeğe dikkat çekti hem de yeri geldiğinde aynı elbiseyi farklı görünümlere soktu. 
Mango

Zara
 lovely4things.com

Esasen görebileceğiniz gibi kemer olayı bende çoook eskilere dayanıyor:p (çoraplara dikkat etmeyiniz:p)

Sizin kemerlerle aranız nasıl merak ediyoruum:)"Kemerleri Sıkma Politikası!" postu İçin hiç yorum yapılmamış..

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu