Bir Pazar günü dışarıda soğuktan burnu düşüp eve koşan ve de bilgisayar başına oturanlara selam olsun:)
Biten haftanın son, gelen haftanın ilk postunda Cuma gecesi gerçekleşen ELLE Style Awards’da ne giymişim, tören bana göre nasıl geçmiş şöyle bir özetlemek isterim. Elbisem İspanyol tasarımcı Josep Font‘a ait. Esasen bebek bekleyen kadınlar paso gece davetine gitse yeri var, zira hamileler için gece elbisesi bulmak gündüz giyimi bulmaktan daha kolay, eskiden burnumun ucuyla bakmadığım o helenistik, o robalı modeller meğer epey şık, epey güzelmiş:)


Bunun yanında iki taraflı giyilebilen kırmızı-siyah upuzuuun pelerinim de anneciğimin ellerinden, Givenchy parfüm reklamından bu yana deli gibi istediğim böyle uzun bir pelerini annemle planladığımızda hedefim at binmek ve pelerini de arkaya şöööyle bir yaymaktı, o pek olamadı:)
 
 
 
 
Elbise // Dress JOSEP FONT/L’APPART PR
Çanta//Clutch ROMAN
Altın Bilezik // Gold Bangle KISMET by MİLKA
Küpeler // Earrings from NEW YORK’tan
Gelelim ödül törenine:)
Kazananları canlı izleyenler ya da bir şekilde takip edenler zaten biliyor, tam liste şurada.
Halk oylaması ile kazananlar için bir şey diyemem, sonuçta demek ki çoğunluk onları seçiyor, beğeniyor.
  • Yine de “Stil İkonu” gibi çok önemli bir kategoride inanılmaz güçlü stili ile Ezgi Kıramer yerine Burcu Esmersoy’un en çok oy alarak seçilmesi henüz Türkiye olarak “stil nedir?” konusuna fersah fersah uzak olduğumuzun kanıtıdır. Stil çok güzel, çok ünlü, çok iyi giydirilen demek değildir ama bizim için öyle ne yapalım:) 
Gelelim juri oylamasının birincilerine
  • “Yılın Tasarımcısı” kategorisi beni çok şaşırttı, bir kıyaslama yapılırken elmalarla armutlar karşılaştırılır mı? Bora Aksu’yu aday göstermek nedir, adam artık olmuş bitmiş aşmış, sadece Türkiye’de değil hatta öncelikle Türkiye’de değil yurtdışında, İngiltere’de olayı bitirmiş uluslararası bir tasarımcı. Bu tasarımcıyı aday gösteriyorsan yanında aynı klasmanda  tasarımcılar olmalı! Gamze Saraçoğlu, Gül Ağış, Niyazi Erdoğan çok iyi tasarımcılar ve üçü  içinde hakikaten de hangisi alsa helal olsun denecek isimler ama henüz uluslararası tasarımcılar değiller, Bora Aksu ile kıyaslanamazlar. Doğrusu bu kategori bence ziyan oldu. 
  • “Yılın Mekanı” kategorisinde imar standardı belli Etiler semtinde bir ucube gibi yükseliveren, her bir tarafı şaibeli Le Meridien’i; dokusu, tarihi, misyonu, vizyonu, kültür mirasına sıkı sıkı sarılmasıyla hepimizi kendine hayran bırakan Salt Galata ve Borusan Perili Köşk’ün yanına aday diye koymak? Neyse ki Salt ödülü kucakladı da içime su serpildi.
  • “Yılın Genç Tasarımcısı” ödülünde kazanan umarım Tolga Turan ya da Ece Salıcı olur diyordum ki, ödülü Tolga Turan kucakladı:) Sonuna kadar da hakkıdır, ama keşke adayların seçimi ile jüri seçimi daha titiz olsaydı, sonuçta jüride Arzu Kaprol vardı ve Tolga Turan da Studio Kaprol tasarımcısı. Neyse ki Arzu Kaprol’ün şeffaf, adil ve zarif karakterini hepimiz biliyoruz, yanında Tolga Turan’ın da yeteneği malumumuz:) Ama bu her zaman böyle olmaz.
  • Törende en harika anlardan biri Leyla Adler’in tüm hanımefenediliği ile “Lifetime Achievement in Jewellery” ödülünü ve bir efsanenin, Barbara Bui’nin “Fahion Visionary” ödülünü alışını görmek oldu
  • Ödül töreninin en acıklı kısmı tüm süre boyunca Tanem Sivar’ı dinlemeye maruz kalmak oldu. Ah evet herkes Sivar’a bayılıyor, herkes çok seviyor, ki bu sebeple çok ama çok tatlı ve iyi birisi olduğuna şüphem yok. Ama tatlı, sevecen, arkadaş canlısı, güzel olmak “sunmak” için gerekli nitelikler midir? Bir satırı yok ki şirinlik muskalığı altında dil sürçmesin, kelimeler yuvarlanmasın, Türkçe konuşulamasın. Özellikle bu gecelerde “sunucu” seçimleri artık düzgün yapılsa keşke, bence Türkiye’de güzel bir Türkçe, tok bir ses, enfes bir vücut dili ile sunuş yapabilecek çok hoş, çok güzel kadınlar var.


"Elle Style Awards 2012" postu İçin hiç yorum yapılmamış..

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu