İstanbul’da turist gibi takılmayı sevdiğim kadar, hakikaten turist olanları da çok kıskanıyorum! Bir sürü güzel yeri gezip, gizli mabedleri keşfedip, şahane yemekleri hüpletip, üstüne bir de hala ruhu, tarihi, hikayeleri tuğlalarına sıkıştırmış güzel güzel yerlerde kalıyorlar. Mesela House Hotel Galatasaray bunlardan biri, doğrusu burayı geçen yaz yaptığımız İpekyol çekiminde keşfedene kadar sadece Nişantaşı ve Ortaköy’de otelleri olduğunu sanıyordum. Oysa bir solukta Beyoğlu’nu yaşamak için, haşmetli kapıları itip Pera kokusu duymak için burası enfes! Ben de çekim sırasında keyfini çıkarmaya vaktim olmadığı için geçen hafta beni davet eden arkadaşlarımla bir süt saati yapmak üzere yanlarına uğradım:)

Burası öyle dev bir otel değil, burası karakteri olan bir yer! 1800lerden bu yana yerini yıllarca korumuş, anılar biriktirmiş:) 

Henüz bir odasında kalıp, manzaraya karşı uyanmadım ama sütümü Haliç’in üzerinden sızan kış güneşine nazır içtim:) Lounge’da beni kalbimden vuran bir de kitap buldum!

Katip Çelebi’den Cihannüma !!

Pekii ben bu göbeğe ne giydirmişim?
Elbise annemin yardımlarıyla benim ellerimden:) 
Elbise//Dress DESIGNED BY ME; Kolye//Necklace AHU ATEŞEL
Ayakkabı//Pumps TOPSHOP; Çorap//Tights PENTİ
Bu kaloriferi kafaya yazdım, yaptırmalıyım:) Çok ama çook güzel değil mi böhüü!
Bu odaya göz koydum:) Restorasyonu Autoban yapmış, ödülleri toplayıp duran bu adamlar da çok süper değil de ne!

Ucundan iç geçirerek baktıktan sonra gerekli kişiye “burada kalmam lazım” diye SMS attım:) Yılbaşı geliyor, doğumgünüm yaklaşıyor vs vs. Sonuçlarını hep birlikte görüciiz!

Last week I visited a friend staying at House Hotel Galatasaray for some coffee time. I discovered this place during a photo shoot and immediately  fell in love. It is a magnificient old building fulfilled with memories and spirit of Pera. Just opening the door you realize its uniqueness. It is renovated exquisitely and the details whisper in your ear while you’re wandering. If I were a tourist who’d like to live in the heart of Beyoglu, I would definitely choose this place:)


"Lovely "House"" postu İçin hiç yorum yapılmamış..

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu