Fotoğraf: Zeynep Güçlüten

Mekan: OPS Karaköy (bir başka hikaye..)

Jale ile muzlu pastanın mumları üflenir, yaşını artık sormamaları gerekir. Üflemeden önce bir dilek dilimlenir, ardından hep beraber fotoğraf karesi kesilir. Tüm gece dans edilir, melodiler yorgunluğa iyi gelir. Kimse oturmaz, kimsenin ayağı burkulmaz. Hediyeler verilir, doğumgünü sahibi çekinir de çekinir.”
İşte benim Jale ile tanışmam böyle başladı:) Bu minicik satırı okuyunca, bir tasarıma naif bir “ad”, eskiye dair bir “hikaye” kurgulayacak kadar hayalperest bir kadınla, benim gibi bir kadınla tanışacağımı anladım ve geçen Cuma soluğu çok sevdiğim Karaköy’de aldım… Uttu‘da!

Sümer dokuma Tanrıçası Uttu, esasen bir mimar olan Gökçe Çıbık’ın markası. İlk koleksiyonun ismi “Kent Sakinleri”, bir Hüseyin Rahmi romanından, bir Halit Ziya paragrafından fırlamış gibi değil mi? İşte o sakinlerden Jale yukarıda, Sade aşağıda, kendileri ile çok iyi anlaştım:) Hale ise Maritsa‘nın arkadaşı oldu.

Çıbık, “kaliteli tasarımı herkes hak ediyor” diyor, markasını bu şekilde oluşturmuş: giyenin kendini mutlu hissedeceği, erişilebilir bir marka olmak hedefiyle. Koleksiyon, zaten adı üstünde, kentin kadınları için, çokça çeşitlenmiş, sınırlı sayıda modelden oluşuyor. Vapura binen, metroda gördüğün, taksi peşinde koştururken rastladığın kadınlar için.
Sade ile devlet dairesinde işler itinayla yapılır, numaralar alınır, kaşeler basılır. İkram edilen çayın tadı yarım kalır. Vedalaşırken memurların yüzü güler. Sonra eller cepte sahilde iki tur atılır. Alınan ekmeğin illa ki köşesi koparılır. Yemekten sonra düğmeler açılır, uykuya dalınır.
Harika değil de ne! Bana #boommood ‘daki hanımefendiyi hatırlattı:)

Koleksiyon erişilebilir fiyatlarda  parçalardan oluşuyor evet, ama her biri ismini aldıkları hanımlar gibi zarif, keliteli ve değerli. İnce işçilik, enfes bir dikiş, yakmayan güzel kumaşlar.  Ve detaylar! Cep içlerinde, etek içinde, düğmelerde, yakada…

Uzun lafın kısası, siz de bir “kent sakini” olarak hadi Uttu‘dan kız arkadaşınızı seçin, birlikte vapurda çay mı içer, kitap kulübünde mi buluşur, dedikodu mu yaparsınız bilemem:) Her gün bir macera ise siz de kendinize bir paragraf yazın!
Bu ciciler bir tık uzağınızda, uttu.com.tr ‘de satışta; yok ben dokunayım, giyeyim, çıkarayım, hangisine kanım kaynayacak bir bakayım derseniz dooğru Karaköy’deki Fransız Geçidi’nde bulunan iş merkezinin 3. katına:) Sizi aşağıdaki gibi bir “aah bunlardan annemde de var” hali karşılayacak, girince çıkmak bilmeyeceksiniz;))
Elbiseler / Dresses : UTTU
Ayakkabı/ MaryJanes: VINCE CAMUTO
Çanta/Boxy Bag: FOREVER NEW
Kuş Broş/Brooche: ZECKIE
Mühür Bilezik/Stamp Bracelet. TAKİKA DIAMOND
Altın Plaka Bilezik/ Gold Bangle: KISMET by MİLKA
İnci Küpeler/Gold Earrings: GOLDAŞ
Let me introduce you two lovely ladies, Jale and Sade. Well they may be dresses, but they do own two lady names, and they belong to the very first collection of Gokce Cibik. Her label, whose name is Uttu, consists of unique and limited pieces for naive, romantic and boho girls of the city. Visit her at uttu.com.tr"Uttu "Kent Sakinleri"" postu İçin hiç yorum yapılmamış..

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu