Fotoğraf: Zeynep Güçlüten

Bugün keyfim çok yerinde! Sebebi yok:) Tatile hala gidemiyorum, evet! İşler hala çok, evet! Ama güzel uyudum, güzel uyandıım. Bugün Boomstyle’a kışın keşfettiğim mabedim konuk, gerçi artık o gizli, az bilinir hali kalmadı ama hala gitmeyen, görmeyen varsa, İstanbul’un enn güzel yerinde Karaköy’deki Karabatak‘ı not alsın, kendine bir kahve ısmarlasın!

Atlet / Tank Top: TOPSHOP; Kemer / Belt: TWIST ; Etek /Skirt: KOTON (eski sezon)
Çanta/Bag: NINE WEST ; Rugan Bileklik / Neon Bracelet: BATYA KEBUDİ; Kolye/Necklace: NİLİ
Ayakkabı/Pumps: CHRISTIAN LOUBOUTIN
Altın Bilezikler ve Yüzükler: KISMET by MİLKA

Burada kendinizi Paris’te bir cafede gibi hissediyorsunuz:)

Üst katın balkonundan.
Karabatak‘ı en çok sevme nedenim, üst katın çalışmak isteyenlere ayrıldığı sessiz bir bölüm olması. İşte bu neden orada saatler geçirebildiğimin cevabı:)

Karabatak bir sokağa taşmış, genelde yabancıların ve Karaköy ahalisinin uğrak yeri. Olayı kendini “evinde gibi” hissetmen, şahane kahveler ve frozenlar içebilmen, çalışmak istersen sessizliği, konuşmak istersen keyifli bir kalabalığı bulman.

Bir yeri güzel, sıcak, rahat yapan bence detaylar. Detaylara geçiyorum!

 Favori koltuğum:)

Karabatak kahveye adanmış bir mabed:) #Coffeeplaylist ‘in biricik Onur Yüksel’in burayı çok seveceğinden eminim!

 Parizyen dememiş miydim! Elbette bisiklet de var:)

Bu pufların ait olduğu köşe içine gömülebileceğin kocaman bir de kanepeye sahip!

Karabatak bir Julius Meinl işletmesi olduğu için bu silüeti hemen her detayda sık sık göreceksiniz, hata bazen biraz çok!

Gittiğim yerde çiçeklerle uğraşmak benim işim:)

Sadece Penguen değil, biiir dolu okuyacak şey var burada! İlginç dergiler, kitaplar, albümler!

Çocukken kimlerin tekerlekli pateni vardıı! 80′lerde çocuk olanlar elime mum diksin:p
Beni Karabatak’a en çok bağlayan şey üst kattaki Vettriano’lar oldu, bu yıl and içerim ki benim de bir Vetriano’m olacak:)) 

İşte benim üst kat köşem, güneş vurana kadar sabah keyfinin adresi!

Hazır havalar güzel, Nişantaşı baymış, Bebek trafikten bitmişken, Yeniköy’e giden yolu ağababalar kendi keyiflerince tıkamışken, Karaköy’ün dip köşe şahanelerinin tadını çıkarın hanımlar beyler! Daha önce şu yazımda bahsettiğim Kağıthane‘ye uğramayı da unutmayın!
Istanbul has many hidden treasures and Karakoy is one of the districts which has several of them. This one you see above is Karabatak, which is a Julius Meinl caffe, not a very typical Istanbul cafe but rather Parisien:) What I like about it is that it is cozy, comfortable and quiet. It even had a silent part for the nes who’d like to study! Here I am in my newest Louboutin pumps surrounded by flowers and deliciosu smell of coffee:)


"Karabatak" postu İçin hiç yorum yapılmamış..

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu