TEBRİKLER MY LIFEBOOK ve WILLDONE. ÇEKİLİŞ VİDEOSU BURADA!
Fotoğraf: Zeynep Güçlüten
Teşekkürler: The House Hotel-Galatasaray

Hayatımızda bir dönemi kapatıp yepyeni bir başka dönem açan o “an”lar biz kadınlar için sanki daha özel değil mi? O anı düşlemek, o an gelmeden çok önce kafanda onu yaşamak, ne giyeceğini, nerede olacağını, nasıl geçeceğini:) Ve o “an”a azıcık bir zaman kala hala bir telaş, bir kararsızlık, bir karmaşa içinde kalakalmak, yine de bundan bile mutlu olup, “tatlı telaşlar bunlar” diye kendine teselli bulmak:) Elbette bu anları esas güzel yapan sen ve sadece bu anlara özel yüzünü ay gibi parlatan, içinden dışına akan o bambaşka gülümseyişin.  Amaaa mükemmel yapan da senin kendini harika bir elbise içinde, tam da sana göre bir saç ve makyajla, hayallerinin pabucu içinde bulman! Bu özel anlar için tartışmasız ilk uğranan adreslerden biri İpekyol. Ben bugün İpekyol‘dan seçimlerimle mezuniyetime, nişanıma, söz seromonime geri gittim. Şimdi sizi de yanında hediyesi ile bana eşlik etmeye çağırıyorum:)

Mezuniyet balosu… Bazılarımızın uzun, gösterişli, güzel bir elbise ile ilk tecrübesi! Heyecanı, keyfi ayrı, gecenin kraliçesi olma stresi ayrı:) Ben mezuniyetler için hep uçuşan kumaşlar, parlak renkler öneriyorum. O yüzden bugün mezuniyetime geri dönsem tam da bu renk, böyle uçuşan, ben dans ettikçe benimle dans eden bu elbiseyi giyerdim:) Saçlarımı yandan toplatır, elbiseyle aynı renk bir ayakkabı seçerdim!

Mezuniyette ayakkabınızın bilekten bağlı olmasına, yanınıza bir de babet almaya dikkat edin:) Bir fiyonk, bir çiçek, ufak bir sevimlilik sizin gençliğinize yakışacak, sakın büyük görünmeye çalışmayın:)
Kız isteme olayı! O büyük günlerden biri, sonucun en belli olduğu hallerde bile bi’ heyecan, ah bir de şu kahve olayı:)) O gün çok zarif olmak, çok papatya olmak, çok becerikli olmak lazım. İşte ben bugün kız isteme ve söz günüm olsa kesinlikle bu elbiseyi seçerdim. Kahveleri ikram ederken seni zorda bırakmayacak ölçülü bir yaka, tamm dizin hizasındaa etek boyu, “gelin olmuş gidiyorsun”a yakışır bir beyazlık, zaten yüzüğün takılacağı için aksesuara çaba harcamana gerek olmayacak ışıltılı kol ve yaka. Kahvenin tuzu da tamamsa evet ben tamamım:)

Kaç kişi kimsenin bakmadığını sandığı zamanlarda gizli gizli yüzüğüne bakıp gülümsedi söylesiiin:)
Tabii bazen bu isteme merasimi aile ve çok yakınlar arası mini bir nişan törenine de dönüşebiliyor, ayrı bir nişan daveti yerine böyle bir durumda isteme/söz/nişan bir arada pek de güzel yapılabiliyor. O durumda belki yine uzun ama biraz günün başlangıcına da uygun bir kostüm: mesela modern bir tulum enfes bir seçim olabilir.
Nişan kıyafetinizi seçerken özellikle yaka bölgesinde hafif bir ışıltı ya da hareket olması fotoğraflarda çok güzel bir görüntü verir:) 
Nişan daveti ise düğün yarısı gibi bir şeydir. Bir ön prova bile diyebiliriz, sadece aksaklıklar seni çok çıldırtmaz, dünyanın sonu geldi sandırmaz:) Böyle bir nişan davetinde de müstakbel gelin ne giyse mübahtır. Sanırım ben büyük bir nişan yapsaydım özellikle rengi ve yaka/kol biçimi ile bu elbiseyi seçerdim! Bir puantiye elbisede de aklım kalırdı ama kayınvalidem bunu beğenirdi, annem onaylardı, işlem tamamlanırdı:p 
İnci ve dantel… İkisi bir arada asil bir görünümü garanti ediyor.

Kardeşini ya da can dostunu evlendirmek! Böyle bir gülme bir ağlama, herşeye ortak olma  hali! Perdecideki ikinci telefon numarası senin, yanlış giden herşeyin suçu, güzel giden herşeyin teşekkürü senin:) Gece 3de telefonuna “ben bu adamdan ayrılıyorum!” diye gelen hezeyanlı mesaja “dur şekerim saçmalama, bekle geliyorum” diye pijamayla koşma sorumluluğu senin:) O “evet” derken hala bir eksik var mı diye kontrol ededurduğundan belki de en arkada kalma durumu senin. Ama bir yandan bir kocaman mutluluğun ortağı, her fotoğrafta sana gönderilen öpücüğün sahibi, gelinin kahramanı olma şansı senin. Durun korkmayın, bu elbise fotoğrafda göründüğü gibi beyaz değil, daha bir sütlükahve;) Kısacası beyaz gelin aksini istemedikçe gelinin:)

Eminim hepiniz bunlardan bir ya da birkaçını yaşadınız, ya da belki yaşamaya hazırlanıyorsunuz:) O yüzden hadi bir oyun oynuyoruz, bu oyunun sonunda da 2 şanslı Styleboomer’a İpekyol‘dan 500er TL’lik iki hediye çeki hediye ediyorum:) Nasıl mı?
  • Umuyorum bu blogun “İzle”yicisi olmuşsunuzdur
  • Sonra bu posttaki birbirinden güzel 5 kostümden birini seçip, hemen bu postun altına 17 Haziran 2012  geceyarısına kadar
“Bugün mezuniyet baloma/ nişanıma vs. geri dönseydim şu elbiseyi giyerdim çünkü…” 
ya da
“Bugün mezuniyet balom / nişanım vs. olsaydı şu elbiseyi giyerdim çünkü…” 

                                                       şeklinde yorumunuzu bırakıyorsunuz:)

  • Yorumunuzun sonuna size hemen ulaşabilmemiz için mail adresinizi eklemeyi unutmuyorsunuz.

Henüz bu anlardan birini yaşamamış olanlar hayal kuracak ama ben özellikle geçmişe dönenler ne yorum yapacak çook merak ediyorum:)


Kazanan 2 şanslı kişiyi video ile belirleyeceğim, ve yine bu posttan duyuracağım:)
Adsız ve soruya uygun cevap bulunmayan yorumlar maalesef onaylanmayacak. 


"En Mutlu "An"larıma İpekyol’la Geri Döndüm ♥" postu İçin hiç yorum yapılmamış..

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu