Hem uzun süredir ihmal ettiğim formspringimde, hem gelen yorum ve maillerde cilt bakımımla ilgili bir post isteği sık sık geliyordu. Beni uzun süredir takip edenler neredeyse mükemmel cildimi Ankara’daki uzmanım Sevilay Acıbucu’na ve 25 yaşımdan bu yana kendisiyle gerçekleştirdiğim aylık cilt bakım ritüelime borçlu olduğumu bilir. Her ne kadar doktoranın bitişi sırasındaki o insanlıkdışı stres, anormal beslenme, hala bir düzene sokamadığım uyku problemim, aksayan aylık rutinim ve son zamanlardaki bazı minik sıkıntılarım yüzünden cildim bu ara yüzümü güldürmese de, çoğunlukla kendisinden memnunum. İşte bu postta cilt bakım ürünlerimi yaza yakışır bir çekimle anlatacağım:) 

Günlük 3 aşamam için uzmanımın tavsiyesi ile benim kullandığım marka OLOS’un Puriderm serisi. Temizleme jeli, toniği ve nemlendiricisinin yanında bir de ani sivilce çıkışlarına karşı minik bir kurutucusu mevcut. Bana çok taze ve çok canlı hissettiren şahane ürünler, çok memnunum. 2 ay öncesine kadar BIOLINE kullanıyordum ama son dönemdeki yağlanmaya karşı böyle bir değişikliğe giderek 1-2 sene öncesine geri dönmüş olduk :)

STRIVECTIN malumunuz kırışık savaşçısı. Yüzümde henüz belirgin kırışıklar olmasa da önlem almakta fayda var, hele benim gibi kaşı gözü durmaz mimik ötesi biriyseniz:o Bkz. videolarım ve TV programlarım:)

Gece savaşçım ESTEE LAUDER Advanced Night Repair ve hunharca davrandığım canım gözlerim için aynı serinin göz ürünü. ESTEE LAUDER’i. Bu kara kızları hakikaten çok beğeniyorum, adamlar yapmış.

Her ne kadar gündüz rutinimde sık sık serum kullanmasam da (nedense bunu alışkanlık edinemedim) arada bir başvurduğum YSL Forever Youth Liberator uygular uygulamaz cildime bir gerginlik ama daha güzeli aydınlık veriyor. Yine de sanıyorum esas etkisi-iyi ya da kötü- ancak düzenli kullanımla anlaşılabilir. Yanındaki eflatun kutucuk ise yine OLOS’dan  gece nemlendiricim.

İşte taptığım iki ürün! ESTEE LAUDER Idealist’i ben tam makyaj yapmadan biraz önce sürüyorum, öyle güzel bir pürüzsüzlük ve matlık veriyor ki, bayılıyorum. Gözenek sıkılaştırıcı olduğu için uzun dönemde bu etkisine de şahit oldum. M.A.C Fast Response ise yine makyajdan önce uyguladığım ve yorgun gözlerime bir “silkelenin bebekler” mesajı verdiğim ürün:)
Böyle uzun uzun yazınca da kremlenmekten evden çıkamayacakmışım gibi geldi yahu, oysa hepsi de işte uyanıp, kahvaltı edip, makyaja başlamadan geçen süredepıtı pıtı olan şeyler:p

Güneş korumasına gelince hem LANCASTER hem SHISEIDO ürünleri kullanıyorum, genelde devir daim şeklinde. Şu aralar sıra SHISEIDO’da, şehirde de kullanıma uygun, yağsız, parlama yapmayan 50 faktör olanı seçtim.

3-4 günde bir peeling için DERMALOGICA’nın buram buram (!) pirinç kokan Daily Microfoliant’ını, maske olarak ise BIOLINE Derogue serisinden bir ürünü kullanıyorum.

Hep yüz ürünlerinden dem vurdum ama genel olarak bana eşlik eden ve çok sevdiğim iki vücüt ürününü de araya sıkıştırayım bari. Vücut için hem normal hem de pırıltı veren iki çeşidi ile BURT’S BEES vücut losyonları ile Türkiye’ye geldiğinden beri nikahlı gibiyim, o derece!

Ayakkabı düşkünü olan ben güzel ayakkabı uğruna ayacıklarıma öyle işkence ediyorum ki, onlara en azından haftada bir sağlam şımartmam şart! Burada BLISS’in içi böyle yapış yupuş ama giydin mi çok güzel bir yumuşaklık ve ferahlık veren çorapları ile sonrasında sürülecek nemlendiricisini kullanıyorum. Her akşam topukları SCHOLL Heel Repair ile ovup yatıyorum.
İşte böyle hanımlar, kremlene kremlene bi hal oldum:) Şimdi müsaadenizle süt banyoma devam edeyim:p


"BOOMSTYLE | Cilt Bakım Kozmetiklerim" postu İçin bir kişi yorum Yapmış.

  1. aydın günlü diyor ki:

    En beğendiğim naturajel peeling, tek jel tüm sorunlara iyi geliyor

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu