BU HEDİYE POST İÇİN YORUM BIRAKMA SÜRESİ SONA ERDİ.
NORMAL DAVETİYE EFLATUN’UN, KULİS GİRİŞLİ DAVETİYE ZEYNEP RENDA’NIN OLDU!!
ÇEKİLİŞ VİDEOSUNU HEMEN BURADAN İZLEYEBİLİRSİNİZ.
KATILAN HERKESE TEŞEKKÜRLER:)

Moda dünyasının dahi ve sıradışı isimlerinden Jean-Charles de Castelbajac (ki kendisi JC/DC olarak da bilinir) eminim pek çoğunuzun radarında olan moda tasarımcılarından biri. Kendisine sadece moda tasarımcısı demek de çok doğru değil, çünkü topyekün bir sanatçı: resimde, endüstriyel tasarımda, yönetmenlikte de en az moda da olduğu kadar başarılı. Örneğin 25 Haziran’da Nouvelle Vague’un İstanbul’da sahneleyeceği “Dawn of Innocence-Masumiyetin Doğuşu” adlı müzikalin yönetmenliğini Castelbajac yapacak!

Bu postta JC de Castelbajac’ın “moda” haline eğildim ben, ucuna da çok ama çok beğeneceğiniz bir hediye ekledim.

1949 yılında Casablanca’da doğan Castelbajac asil kan taşıyor, bir Fransız kontu! Çizgi karakterler, oyuncaklar ve hayvan figürlerini sıklıkla kullanarak hazırladığı kostümlerini Madonna’dan Katy Perry’ye pek çok ünlü isim giyiyor. Aslında şimdilerde bize çok sıradan gelen Snoopy ve Mickey Mouse’lu kıyafetlerin öncüsü Castelbajac:) Oyuncaklara pek düşkün olan Castelbajac’ın oyuncak ayılardan oluşan paltosu ve kendisinin çocukluk favorisi Lego’dan saati de ismiyle bir anılan tasarımlarından.
Yukarıda da yazdığım gibi bu beyefendi moda ile sınırlı kalmamış, özellikle “Markanın Zaferi” isimli çalışmasında sanat tarihinin başyapıtlarını moda dünyasının ikonik logoları ile birleştirdiği sergisi çok konuşulmuştu. Castelbajac ve ekolünün de bir an önce Met sergisine kavuşmasını hayal ediyorum! 

JC/DC’nin oldukça zor bir adam olduğu söyleniyor. 1979′da evlendiği ve fakat daha sonra ayrıldığı moda editörü ve model Katherine Lee Chambers’dan iki oğlu var. Ki birini magazini yakından takip edenler iyi tanır:)

Gelelim benim sürprizime:) 

25 Haziran Pazartesi Pozitif Günler kapsamında Maçka Küçükçiftlik’te Castelbajac’ın yöneteceği, Nouvelle Vague’un sahneleyeceği kostüm, dans ve müzik ziyafetinden mütevellit  “Dawn of Innocence” – Masumiyetin Doğuşu isimli özel kabare şov için 2 kişiye davetiye hediye ediyorum. ÜSTELİİİİK bu davetiyelerden biri “meet and greet” yani kulise geçip Nouvelle Vague ile tanışacak, Castelbajac’ın paçasına yapışacağız:) 

Yapmanız gereken çok basit:
20 Mayıs Pazar geceyarısına kadar bu postun altına 
“Tasarımcı JC de Castelbajac ile ünlü burlesk yıldızı Dita von Teese arasındaki bağlantı nedir?” 
sorusunun cevabını isimleri de vererek yazmanızı bekliyorum:)
Biraz magazin/biraz dedikodu!
Yorumunuzun sonuna mutlaka MAIL adresinzi yazmalısınız.) 
Yorumlar o gece topluca onaylanacaktır.
Adsız yorumlar/ mail adresi olmayan a da sorunun cevabını doğru vermeyen yorumlar ONAYLANMAYACAKTIR
Davetiye kazanan 2 şanslı Styleboomer’ı ve hangisinin normal hangisinin kulis girişli davetiyenin sahibini olduğunu mini videolu bir çekiliş ile yayınlayacağııım:) 
[ Görseller: google, cherry blossom girl, industrie3 ]


"HEDİYE | JC de Castelbajac ve Nouvelle Vague’dan Armağan" postu İçin hiç yorum yapılmamış..

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu