Pek çok kadın -tıpkı benim gibi- çiçek desenine bayılır, bu sene suyunu çıkarıp, bi daha tövbe dedirtecek derecede moda olan çiçek deseni, dahası çiçek desenlerini karıştırma trendi beylerde baş ağrısı, göz yorgunluğu yaratacak gibi:) Zira beylerin de pek çoğu-tıpkı benim kocim gibi- çiçek deseni=basma indirgemesine yürekten inanır:) Kısacası basma da fistan giyemem aman, zeytinyağlı yiyemem aman diyenlerdenseniz devam etmeyiniz:) 
Ben çiçek desenli giyeceksem yek parça giymeyi tercih etsem de geçen hafta bir gün geçen yıl aldığım gömlek ve çantayı (öngörüme sağlık:)) kombinleyeyim diyerek, 2 farklı çiçek desenini bir arada kullandım. Daha önce yazdığım desen karıştırma klavuzundaki “desen farklıysa renkler aynı kalmalı” kuralına uydum. 

Proenza backstage, 
0 beden modeller iki zambak üç ayçiçeği sayesinde biraz ele gelir hale dönmüşler:p

Hatırlıyorum da evlenirken çiçek deseni olsun renk olsun bayılan ben, kocim de sevsin evcağızını diye ne kadar gri, siyah, lacivert, ne kadar geometrik, kaotik nevresim takımı varsa almış, onun da zevkine göre olsun diye benim “basma” nevresim takımların arasına katmıştım:p 

Koş hanııım çiçek deseni gelmiş

Çiçek desenlerini iri ya da ufak ya da irili ufaklı kullanmak size kalmış ama özellikle büyük büyük olanları daha trendy ve haliyle kombinlemesi de daha zor. Yine de iri göğüsler, geniş kalçalar bu kadar büyük çiçek desenlerini tercih etmemeli. Bunun yanında iri çiçek desenlerle daha dolgun göstermek istediğiniz bölgelerinizi dolgunlaştırıken, küçüklerle daha ince imiş gibi bir iluzyon yaratabilirsiniz.

Dolce Gabbana backstage,
Lal laaa çiçekli elbisem var diyen modelceğiz
Size tavsiyem defilelerdeki maksimal stylingler yerine sokak stili bloglarından ve ağlarından ilham alın, kendinize göre bir desen bir renk bulun. Eğer size fazla geldiyse sırf moda diye çılgınca karıştırmaktan da kaçının, nasılsa karıştırılmışı var diye mağazaların lookbooklarında aynen gördüğünüz şekilde de uygulamayın:)

Viviana
Çiçekçi seni saksıya almadan oradan kaç!

İster moda ister değil, enn başta biz kendimiz çiçeğiz, çiçek kalalım, çiçek bakalım hanımlar:) [O değil de aşağıda fotoğraftaki kolye süper değil mi:o]

Benim ciciler Gamze Saraçoğlu gömlek, aDL clutch, Mango jean ceket, Koton mavi etek, hepsi eski sezon:)

[Görseller: jak&jil, vogue, net-a-porter]

Many women-like myself- are very fond of floral prints; and many men find them tiring:) This season is full of more than a lot flowers, as prints, as accessories as huge and small patterns. I generally prefer to combine floral printed pieces with mono colors and here is a look from me along with some SS2012 backstage images."Basma da Fistan Giyemem Amaaaan" postu İçin hiç yorum yapılmamış..

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu