Şal desenini nasıl bilirsiniz? Ortayaşlı, sıkıcı, babanızın kravatından hallice:) Ama bu sezon “desen”lerin sezonuyken şal deseni de şahlanarak geri döndü! Hint ve İran kökenli şal deseni, Avrupa’daki ününü Beatles’a borçlu:) 68 kuşağının biriciği Beatles’ın Hindistan ziyareti sonrası bu desen daha da popüler olmuş. Her ne kadar şal deseni ilk olarak erkek giyiminde görülse de, kendisini itinayla saflarımıza katmamız uzun sürmemiş!

Hala arkasından ağladığım Raf Simons’un ellerinde JIL SANDER’de grafik etkili, ETRO’da roman havalı ve STELLA McCARTNEY’de klasik görünümü ile şal deseni bu sezonun en hit desenlerinden biri! Favorim bu sezon en favori koleksiyonlarımdan biri olan JIL SANDER’inkiler elbette! Açıkçası aramın bu kadar nahoş olduğu bir desene bu kadar bayılacağım aklıma gelmezdi ama özellikle kalem gibi çizilmiş olanları pek hoşuma gitti!

Bahsettiğim şey tam da yukarıdaki! Elime birer Nova Color boya alıp bir beyaz kumaşın önüne oturasım geldii!

Şal desenini sadece kumaşta düşünmeyin, bu desenden esinlenmiş kolyeler, küpeler ve bileziklerle de bu trendi yakalayabilirsiniz. Üstelik bu sezon ayakkabılarda hakim olan kanvas sayesinde ayakkabılarda da pek çok modelde şal deseni görmek mümkün:)[Görseller: style, jak&jil, polyvore]"TREND RAPORU | Şal Deseni Bildiğiniz Gibi Değil!" postu İçin hiç yorum yapılmamış..

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu