Bu yıl katılmak için fırsat bulabildiğim defilelerin A’dan Z’ye her anını size yaşatmak üzere videocuklar hazırladım sevgili Styleboomerlar: Bana verdikleri inanılmaz destek için ve moda hengamesinde yaşamlarını sürdürebildikleri için TELEVİDYON ekibine kocaman kocamaaan teşekkürler:) Hadi videoya tıklayıp IFW ilk güne Gamze Saraçoğlu ile açılış defilesine geri dönelim:)

IFW açılış defilesini GAMZE SARAÇOĞLU, “Kuzey Yamacı” ismini verdiği Sonbahar/Kış 2012 koleksiyonu ile yaptı. Açılışa yaraşır özel, şık, özenli, ve çok organize bir defile oldu. Defileyi açan petrol yeşili elbisede tam da provalarda yaşanan sıkıntı sebebiyle biraz problem oldu, açılışı o elbisenin yapıyor olması ve Selma Ergeç’in temadan bağımsız gülümsemesi talihsizdi, onun haricinde Saraçoğlu’un en iyi fittingini gördük. Koleksiyon ilhamını dünyanın en ünlü kadın dağcısı Wanda Rutkiewicz’den almış. Saraçoğlu’nun meşhur akışkan ipek ve şifonları,(yüksek kalitede yapay) kürk, deri ve yünlü kalın kumaşlarla kombinlenmiş, Wanda’nın hem sert hem yumuşak yüzüne gönderme yapmış. Özellikle kürk eklentiler içine gömülü bronz ve altın düğmeler, eliptik pencereler ve renk kombinasyonu çok güzeldi. Koleksiyonun temel renkleri bir dağın zirvesine yolculuk boyunca görebileceğimiz renklerdi haki, taba, bordo, lacivert, gri, ekru, uçuk mavi ve kahve tonları sonda beyazlarla buluşuyordu. Tüm herşey TELEVİDYON ile birlikte hazırladığımız videoda sizi bekliyor:)
Istanbul Fashion Week bitti ve elbette her zaman olduğu gibi yine hem İstanbul’a renk kattı, hem hala daha yolun çok başında olduğumuzu ve daha uzun vadeli, hataların tekrarlanmadığı stratejik planlar yapılması gerektiğini gösterdi. Açıkçası bu yıl artık organizasyon hakkında yazmayacağım, çünkü her IFW sonrası yazdığım “Ardından…” postlarında değişen pek bir şey yok. Bu yıl hem öne çıkan tasarımcı hem marka defilesi az olduğundan Atıl Kutoğlu haricinde anormal izdihamlar ve kalabalıklar yoktu ve hafif sıyrıklarla atlatıldı diyebiliriz. Biz “moda” konuşalım.

Istanbul Fashion Week has ended and this year I prepared some mini videos for you which will take you inside the tents, the backstage, the catwalk reherseals and many more. First of all I would like to thank TELEVIDYON team for their amazing support and effort for making of these videos in a crazy jungle of fashion.

IFW has opened with Gamze Saracoglu’s AW 2012/13 collection named “North Fall” which is inspired from the life story of famous female climber Wanda Rutkiewicz. Saracoglu’s namesake silks and chiffons are combined delicately with fur, leather and wool fabrics referring to both soft and the tough face of Wanda. The collection was gorgeous overall, the color palette is like a journey from the bottom through the top of a mountain with khaki, burgundy, brown, navy, gray, ice blue hues ending with harsh whites."IFW | Gamze Saraçoğlu Defilesi Nasıl Hazırlandı, Neler Yaşandı" postu İçin hiç yorum yapılmamış..

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu